banner117

ATOM RAMAZANDA VATANDAŞIN GÖZDESİ OLDU

İçinde bulundurduğu vitaminli meyvelerle şifa saçan ve aynı zamanda serinletici özelliği bulunan atom içeceği Ramazan ayında vatandaşın gözdesi oldu.

ATOM RAMAZANDA VATANDAŞIN GÖZDESİ OLDU

İçerisinde birçok meyveyi bulundurarak yapılan atom insanlardan tarafından ilgi görüyor. Yapılışı bakımından içinde vitaminli meyveler bulunan atom içeceği hem lezzeti hem de insanlara sunduğu vitaminle güzel bir içecek modeli oluşturuyor. Kahramanmaraş’ta 12 yıldır barmen olan ve her çeşit atom yapan Esat Karabey, atomun nasıl yapılacağı ve ne gibi faydalarının olduğunu anlattı. Karabey, “Atom yaz meyvelerinden yapıldığı takdirde insanın kan dolaşımını hızlandırır. Özellikle de sıcak havalarda insan vücudunu rahatlatır” dedi.

“KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRIR”
Atomun yapılırken meyveler açısından lezzet ve fayda uyumuna dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Karabey, lezzet ve fayda uyumu açısından doğru meyvelerin kullanıldığı takdirde insan sağlığına ve ağız tadına daha faydalı ve lezzetli olacağını belirtti. Karabey, “12 yıldan beri barmenlik yapıyorum. Atom içeceğinin birçok çeşidi vardır. Ballı, muzlu ve karışık gibi. Bunların içinde en çok rağbet gören ve faydalı olan meyveli olan atomdur. Meyveli olan atom içeceği tamamen doğal canlı meyvelerden olur. Mevsimine göre atom yapılır. Atom yapılırken özellikle meyvelerin birbirine karşı lezzet ve fayda uyumu önemlidir. Örneğin çilek ile limon bir arada kullanıldığı takdirde bu insanı rahatsız eder. Çünkü çileğin daha mayhoş bir tadı vardır. Limonunda daha kesken ve ekşi bir tadı vardır. Bu iki meyveyi atom içeceğinin içinde kullanılırsa insanlara biyolojik anlamda da rahatsızlıklar verir. Atom yaz meyvelerinden yapıldığı takdirde insanın kan dolaşımını hızlandırır. Özellikle de sıcak havalarda insan vücudunu rahatlatır. Akciğerlerde keseciklerin açılmasını sağlar. Özellikle kivi ve muz sindirim sistemini rahatlatır” ifadelerini kullandı.

Haber: Aziz Çevlik

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER