banner117

8 AYLIK BEBEĞİ İLE ORTADA KALDI, ŞİMDİ UZANACAK BİR YARDIM ELİ BEKLİYOR!

Kahramanmaraş’ta yaşayan Hayriye Taş isimli bir kadın, 8 aylık bebeği ile ortada kaldı. Kirada oturduğu 3 odalı evinde hiçbir eşyası bulunmayan ve hiçbir geliri olmayan kadın, şimdi yetkililerin kendine uzatacağı yardım elini bekliyor.

8 AYLIK BEBEĞİ İLE ORTADA KALDI, ŞİMDİ UZANACAK BİR YARDIM ELİ BEKLİYOR!

Dulkadiroğlu İlçesi, Yahya Kemal Mahallesi, 7319 sokak içerisinde ikamet eden ve yaklaşık 8 ay önce eşinden ayrılan Hayriye Taş, kirada oturduğu 3 odalı evinde 8 aylık bebeği ile adeta yaşam mücadelesi veriyor. Eşinden ayrılmasının ardından herhangi bir şekilde gelir elde edemeyen ve bu nedenden dolayı bebeğinin karnını doyurmakta bile güçlük çeken Taş, yetkililerden yardım istiyor. Evinin içerisinde hiçbir eşyasının olmadığını söyleyen Taş, “Ben artık kendim için değil, çocuğum için bir şeyler istiyorum” dedi.

“İNANIN NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM”
Çaresizliğini, “İnanın ne yapacağımı bilmiyorum” sözleriyle anlatan Taş, “Eşimden ayrılalı 8 ay oldu. Şu anda evimde hiçbir şey yok. Ayrıca hiçbir gelirim de yok. Zaten kirada oturuyorum ve 3 aydır kira parasını da ödeyemiyorum. Elektriğim de kesikti ama sağ olsun ev sahibim elektriğimi açtırdı. Belediyeye ve diğer kamu kurumlarına başvurdum. 130 TL’lik bir yardım aldım ama ona da ancak çay, şeker gibi gıdalara harcadım. Ben artık kendim için değil, çocuğum için bir şeyler istiyorum. 8 aylık bir bebeğim var. Kaçarak evlendiğim için aile desteğim de yok. İnanın ne yapacağımı bilmiyorum. Devletimizden yardım istiyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Burhan Karagöz

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER