‘PEŞİN FİYATINA 12 AY TAKSİTLE TELEFON FIRSATINI KAÇIRMAYIN’

Cep telefonu satışlarında uygulanan 6 aylık taksitlendirme süresinin 31 Ocak 2019’a kadar 12 aya çıkarılmasını değerlendiren DEKA Turkcell Mağazaları Genel Koordinatörü Recep Bilgiç, “Peşin fiyatına 12 ay taksitle telefon almak isteyen bütün vatandaşlarımızı DEKA Turkcell mağazalarına bekliyoruz” dedi.

‘PEŞİN FİYATINA 12 AY TAKSİTLE TELEFON FIRSATINI KAÇIRMAYIN’

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 2 Ağustos’ta yayımladığı taslak ile cep telefonu alımlarında tüketici kredisi kullandırılarak 24 aya çıkan vadelerde yapılan satışı 12 ay ile sınırlandıracağını açıklamıştı. Geçtiğimiz aylarda ise yeni yönetmelik ile 12 aylık süre 6 aya kadar indirilmişti. Bu değişiklik hem telefon satıcılarını hem de telefon almak isteyen vatandaşları olumsuz olarak etkilerken, gelen yoğun şikayetler üzerine BDDK yeniden geçici olarak bir düzenleme yaptı. Cep telefonu satışlarında uygulanan 6 aylık taksitlendirme süresi, 3 bin 500 TL’yi aşan telefonlar için 31 Ocak 2019’a kadar 12 aya çıkarıldı. BDDK’nin yaptığı düzenlemenin ardından, Ticaret Bakanlığının yönetmelik değişikliği de Resmi Gazete’de yayımlandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun, cep telefonu alımı için kullanılan tüketici kredilerinde taksit süresini 6 aydan 12 aya çıkartan düzenlemesinin ardından, Ticaret Bakanlığının Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, televizyon ile ses ve görüntü sistemleri satışlarında taksitlendirme süresi 3, bilgisayar ve tablet bilgisayarla fiyatı 3 bin 500 liranın üzerindeki cep telefonu satışlarında 6 ay olacak. Yönetmeliğe eklenen geçici maddeyle fiyatı 3 bin 500 lirayı aşan cep telefonlarının satışında 6 ay olan taksitlendirme süresi 31 Ocak 2019'a kadar 12 ay olarak uygulanacak.

PEŞİN FİYATINA 12 AY TAKSİTLE TELEFON”

BDDK’nın telefonların satışında 6 ay olan taksitlendirme süresinin 31 Ocak 2019’a kadar 12 ay olarak uygulanacağını açıklamasını DEKA Turkcell Mağazaları Genel Koordinatörü Recep Bilgiç gazetemize değerlendirdi. BDDK’nın bu hamlesinin telefon satışlarına can suyu olacağına dikkat çeken Bilgiç, 12 ay taksitle telefon almak isteyenleri DEKA Turkcell mağazalarına beklediklerini söyledi. Bilgiç, “Taksitle cep telefonu alacaklar için sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Daha önce BDDK tarafından cep telefonu alımlarında 6 ay taksit sınırı getirilmişti. Cep telefonu almak isteyip taksit sınırına takılanlara yönelik yeni bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme ile beraber artık cep telefonları alımlarında taksit sınırı 12 ay olacak. Değişiklik resmi gazetede yayınlanarak resmileştirildi. Taksitle cep telefonu almak isteyenler fiyatı 3500 TL’ye kadar olan cep telefonlarını 12 ay vade ile kredi kullanarak alabilecek. Fiyatı 3500 TL üzeri olan cep telefonlarında ise taksit sınırı hala 6 ay olarak devam ediyor. Geçici madde ile 2019 yılı sonuna kadar fiyatı 3500 TL üzerinde olan cep telefonları da 12 ay vade ile alınabilecek. Yapılan düzenleme sonrası DEKA Turkcell Mağazaları olarak 12 ay taksit fırsatı sunmaya başladık. Peşin fiyatına 12 ay taksitle telefon almak isteyen bütün vatandaşlarımızı DEKA Turkcell mağazalarına bekliyoruz” dedi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 18:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan Akboz
Adnan Akboz - 3 ay Önce

Ben 12 Ay taksitle telefon almak istiyom yardimci olursaniz sevinirim

SIRADAKİ HABER

banner103