Kahramanmaraşlı KOBİ’LERE Finansal Kiralama anlatılacak

Kahramanmaraş ekonomisinin yüzde 95’ini oluşturan Kobi’ler 10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek "Leasing ve Kobiler- Birlikte Güçlü Yarınlara" buluşmasında, ticari faaliyetlerinde kendilerini finansal olarak büyük oranda rahatlatacak Finansal Kiralama (Leasing) hakkında uzmanlarından bilgi alacaklar.

Kahramanmaraşlı KOBİ’LERE Finansal Kiralama anlatılacak

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Bşk. Serdar Zabun, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hanifi Öksüz’ün de katılacağı panel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Park Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Türkiye’deki şirketlerin yüzde 99’unu oluşturan KOBİLER, istihdamın yüzde 75’ini karşılarken ihracatın da yüzde 56’sını gerçekleştiriyor. Küresel rekabetin hız kazandığı günümüz dünyasında Kobi’lerin, üretimi, istihdamı, gelirini arttırmak için başvurduğu çeşitli finansal yöntemler var. Bunlardan biri de Finansal Kiralama (Leasing)… Finansal Kiralama (Leasing), fabrika ve ofis binaları, imalat makinaları, iş ve inşaat makinaları, kara, deniz ve hava taşıtları gibi yatırım mallarının edinilmesinde kullanılan orta ve uzun vadeli yatırım kredisi olarak açıklanıyor. Bu anlamda kullanıldığında Kobi’lere büyük bir finansal güç sağlayan bu yöntemi anlatmak ve yaygınlaştırmak için yola çıkan Finansal Kurumlar Birliği, Türkiye ekonomisine yön veren Kobi’lere ulaşmak için bir dizi toplantı hayata geçiriyor.

KAHRAMANMARAŞLI ÜRETİCİ ARKASINA FİNANSAL KİRALAMA (LEASİNG)  DESTEĞİ ALACAK…

Finansal Kurumlar Birliği koordinasyonuyla; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, BDDK, TİM, Türk EXİMBANK, KOSGEB desteğiyle yürütülecek olan “Leasing ve Kobiler - Birlikte Güçlü Yarınlara” buluşmalarının ilki Kahramanmaraş’ta düzenleniyor.  Bu buluşmanın konuşmacıları arasında Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Cantekin, Finansal Kurumlar Birliği Finansal Kiralama Temsil Kur. Bşk. Hasan K. BOLAT, Türk EXIMBANK Genel Müdürü Adnan YILDIRIM yer alıyor.  Finansal Kiralama (Leasing) nedir? Nasıl kullanılır? Kobi’lere sağladığı avantajlar nelerdir? gibi merak edilen birçok soru konusunda uzman kişiler tarafından bu toplantıda yanıtlanıyor olacak.  Türk özel sektörünün en fazla yatırım yapan şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş, 2016 yılını 850 Milyon Dolarlık ihracat rakamıyla kapattı. Başta tekstil olmak üzere, kâğıt, çimento, enerji ve metal mutfak eşyası ile büyük bir üretim merkezi haline gelen kentin marka ürünleri Maraş dondurması ve pul biberi, dünyanın birçok noktasına ihraç ediliyor. Şehirde 4 adet OSB var ve ekonomisinin yüzde 95’ine yakınını Kobi’ler oluşturuyor. Kahramanmaraş sanayisinin 2023 yılı için ise 10 milyar dolar ihracat hedefi var. Tekstilden metal eşya sanayisine kadar üretimde makinenin olduğu her sektörde Finansal Kiralama (Leasing) desteğini arkasına alabilen Kahramanmaraş Kobi’leri, üretim ve ihracat rakamlarını arttırıp, 2023 hedefini tutturmak istiyor.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner100

banner98