banner117

EGE'NİN EN BÜYÜK ÖZEL YATIRIMI KİPAŞ'TAN

Kahramanmaraş ve bölgesinin en büyük şirketlerinden olan Kipaş Holding, 10 bine yaklaşan istihdam kapasitesi ve 1,3 milyar dolara yaklaşan üretim hacmiyle tekstilden, enerjiye, çimentodan kâğıda, tarımdan eğitime birçok alanda üretim yapmaya ve hizmet vermeye devam ediyor.

EGE'NİN EN BÜYÜK ÖZEL YATIRIMI KİPAŞ'TAN

Yatırımlarının rotasını Aydın'a ve Bilecik'e yönlendiren Kipaş Holding son olarak Aydın Söke'de açacağı Batı Kipaş Kâğıt Fabrikasıyla Türkiye ekonomi gündemine damga vurdu.

Söke'de Kipaş Holding'in yeni yatırımlarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanefi Öksüz yaptığı açıklamada, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası'nın en son teknolojiyi kullanacağını, 550 milyon dolarlık bir yatırıma sahip olacağını ve bölgede yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı.

Üretimin her aşamasında yükesek teknoloji ve yetişmiş insan kaynakları ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Kipaş Holding Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası'nda çevreye ve doğaya saygılı üretim gerçekleştirerek hem ülkemizde hem de dünyada örnek şirketlerden biri olmaya devam edecek. Kipaş Holding'in Aydın Söke'de gerçekleştireceği bu modern ve büyük yatırım ise bölge basının da büyük yankı uyandırdı. Konuyla alakalı olarak Aydın Söke'nin en önemli yazarlarından olan Söke Ekspres gazetesinden Ali Sarayköylü "Sıradışı bir yatırımcı"(http://www.sokeekspres.com/Makale/7327-sira-disi-bir-yatirimci.aspx)başlıklı makalesinde Kipaş'ın bölgeye yapacağı yatırımın çok önemli olduğunu söyleyerek, Kipaş Holding ve Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanefi Öksüz'den övgüyle bahsetti.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER