BEYAZ ETE YÜZDE 15 İLA 35 ORANINDA İNDİRİM

Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Uyduran, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği tarafından Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında beyaz ete yapılan yüzde 15 ila 35 oranında indirim kararına destek verdi. Uyduran, “Bu çok sevindirici bir durum. Biz gerek hükümetimize gerek Tarım ve Orman Bakanlığımız gerek Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliğine gerekse de esnafımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

BEYAZ ETE YÜZDE 15 İLA 35 ORANINDA İNDİRİM

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca Enflasyonla Topyekûn Mücadele hakkında geçtiğimiz günlerde çeşitli açıklamalarda bulunmuş ve beyaz ete yüzde 15 ile yüzde 35 arasında indirim yaptıklarını söylemişti. Koca yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer vermişti: “Üzerimize düşen görevi fazlasıyla yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında ürün çeşitlerimize bağlı olarak, yüzde 15 ile 35 oranında değişen fiyat indirimleri yaptık. Piliç eti, sağlıklı ve güvenilir olmasının yanında, emsallerine göre en uygun fiyatlı bir ürün. Bu ürün, bu özelliğini devamlı korumakta. Ülkemizin hayvansal protein ihtiyacını karşılayan bir sektörüz. 2017 yılı rakamlarına göre kişi başına beyaz et tüketimi 24 kilogram. Bunda daha da arttıracak altyapı ve bilgi birikimine de sahibiz. Beyaz et sanayicileri olarak, geleceğe de hazırız. Sektör, yeni yatırımlar yaparak üretimini daha da arttıracak, aynı zamanda emek yoğun bir sektör olduğumuz için istihdama da önemli katkılar sağlayacağız.”

TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Tüm bu gelişmelerin üzerine ise Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Uyduran, yapılan indirimi gazetemize değerlendirdi. Uyduran, “Özellikle son birkaç yıldan bu yana hem kırmızı et hem de beyaz ette durum pahalıydı. İnsanlar gerçekten uygun bir şekilde kırmızı et yiyemiyordu. Bizde kasaplar olarak bu duruma üzülüyorduk. Ama çok şükür ki hükümetimiz, devletimiz bu işe bir el attı ve kırmızı et fiyatları düştü. Bu şekilde hem kasap esnafımız iş yapmaya başladı hem vatandaşlarımız et yemeye başladı. Kırmızı ette sorununun çözülmesinin ardından sıra beyaz ete geldi. Beyaz et yani tavuk ve tavuk çeşitleri biraz pahalıydı ama bu sorun hamt olsun ki yine son buldu. Geçtiğimiz günlerde Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği Başkanımız Sait Koca, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Kapsamında beyaz ete yüzde 15 ila 35 oranında bir indirim uyguladıklarını açıkladı. Bu çok sevindirici bir durum. Biz gerek hükümetimize gerek Tarım ve Orman Bakanlığımız gerek Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliğine gerekse de esnafımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 15:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

ne indirimi yapıyorsunuz kardeşim %100 ün üzerinde zam yaptınız şimdi indirim diye vatandaşı kandırıyorsunuz. Önce yaptığınız zammı geri alın ondan sonra indirim yapın

SIRADAKİ HABER