YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR!

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama programında konuşan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, “Önümüzdeki hafta Pazartesi günü itibariyle özellikle ve öncelikle anasınıfı öğrencilerimiz ve 1. sınıflarımızla yüz yüze eğitimi seyreltilmiş bir şekilde başlatacağız. Kahramanmaraş’ımızdaki bütün ilkokullarımızda ve anaokullarımızda eğitim öğretime hazır hale getirdik” dedi.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama programı kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz  tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu. Koronavirüs tedbir kuralları çerçevesinde gerçekleşen programa İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ın yanı sıra İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürvekili Hacı Yaşık, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla son bulan program sonrası yeni eğitim öğretim yılına ilişkin açıklamalarda bulunan Yılmaz, “2020-2021 eğitim öğretim yılının başlangıcı vesilesiyle çelenk sunma merasimi dolayısıyla bir araya geldik. Yeni eğitim öğretim yılımızın tüm eğitim camiamız için hayırlı olmasını diliyorum. Zor zamanda işe başlıyoruz sıkıntı süreçler yaşıyoruz. Koronavirüs denen belayla bütün dünya imtahan ediliyor ama eğitime ara vermek mümkün değil çünkü eğitim insan için hayati önem taşıyan bir unsur o bakımdan bizlerde mevcut şartları dikkate alarak gerek uzaktan eğitim gerekse de yüz yüze eğitim şeklinde alternatifli bir şekilde eğitim çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

“VELİLERİMİZİN TEDİRGİN OLMAMAZISIN BEN İSTİRHAM EDİYORUM”

Yılmaz, Konuşmasının devamını şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki hafta Pazartesi günü itibariyle özellikle ve öncelikle anasınıfı öğrencilerimiz ve 1. sınıflarımızla yüz yüze eğitimi seyreltilmiş bir şekilde başlatacağız Kahramanmaraş’ımızdaki bütün ilkokullarımızda ve anaokullarımızda eğitim öğretime hazır hale getirdik. Gerek hijyen bakımından gerek maske bakımından gerekse de öğrencilerimizin mesafeye dikkat ederek eğitim almalarını sağlamak bakımından sınıflarımızı seyrelttik. Özellikle ilk haftada okulla yeni başlayacak öğrencilerimizi oryantasyon eğitimi gibi okulu öğretmeni sınıfı sırayı bir tanısınlar bir aidiyet oluşsun düşüncesiyle bir gün gelecekler okulda 5 saat kalacaklar ve bu öğrencilerimiz yarımşar saat aralarla dersler yapacaklar. Bir sonraki haftada bu öğrencilerimiz 1 gün değil 2 gün gelmek suretiyle devam edecek sonraki süreci Bakanlığımızı, Bakanlar Kurulumuz, Bilim Kurulumuzun önerileri çerçevesinde şekillendirecek ona göre de halkımızla paylaşmış olacağız. Velilerimizin tedirgin olmamasını ben istirham ediyorum öğretmenlerimiz çocuklarımızın ikinci anne-babasıdır. Anne- baba olarak evlerde onlar ne kadar hassasiyet gösteriyorsa bizde okulda öğrencilerimize aynı özen ve hassasiyeti gösteriyoruz. Onların biyolojik olarak ta zarar görmemeleri için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz, elimizden gelen tedbirleri aldık. Elbette bizler en üst seviyede tedbir almak zorundayız virüsün şakası yoktur ama maskeyi takıp, mesafeye azami derecede dikkat ettiğimizde çocuklarımızın ilerde daha büyük sorunlar yaşamaması için bu eğitim öğretim faaliyetlerinin okullarımızda olmasının zarureti de var. Biz bir yerden başlamış olacağız arkasının da geleceğini düşünüyorum. Eğitim öğretim haftamızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

(Haber: Abdulsamet İspir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER