banner197

Yüz yüze eğitim başlıyor

Halk Eğitim Merkezleri 11 Ocak Pazartesi günü itibariyle yeniden yüz yüze eğitim vermeye başlayacak.

Yüz yüze eğitim başlıyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemize de bulaşarak binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan yeni tip koronavirüsle mücadele tüm hızıyla sürerken, virüsün bulaş riskinin azaltılması amacıyla yetkililerce tedbir kararları uygulanıyor. Alınan bu tedbirler kapsamında ise Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim-öğretime 20 Kasım 2020 tarihinde ara verilmişti. İçişleri Bakanlığı’nın yeni yayınlamış olduğu genelgeyle birlikte Halk Eğitim Merkezleri 52 gün sonra yani 11 Ocak Pazartesi günü yeniden yüz yüze kurs vermeye devam edecek. Konuyla ilgili konuşan Suzan ve Abdülhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül, “Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde kurslarımız olmayacak. Yine aynı şekilde 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasaklarının olduğu zamanlarda o kişilere kursları planlamayacağız” dedi.

“20 KASIM 4 OCAK ARASI TATİL EDİLMİŞTİ”

Türk milli eğitimin genel ilkeleri ve temel amaçlarına uygun, bireysel bilgi beceri davranış kazandıran lider bir kurum olmayı hedefleyen Halk Eğitim Merkezi’nin Müdürü Mehmet Bülbül konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Kursların 20 Kasım 4 Ocak arası tatil edilmişti. Bu eğitim öğretimin yapıldığı bütün kurumlarda durdurulmuştu. Bakanlığımızın yeni genelgesi gereği ayın 11’inden itibaren yarıda kalan kurslarımızı tekrardan başlatıyoruz aynı zamanda yeni planlayacağımız kurslarımızı da başlatmış olacağız. Şu anda ağırlıklı olarak el sanatları, giyim, bilgisayar, İngilizce, resim müzik kurslarımız devam ediyor. Bunların yanında yine hijyen kurslarımız kalorifer ateşçiliği kurslarımız devam eden kurslarımız arasında” dedi.

“ONLİNE EĞİTİME GEREK KALMAYACAK”

Bizde uzaktan eğitim yoktu uzaktan eğitim sadece belli Halk Eğitim Merkezlerinde, belli illerde vardı. Kahramanmaraş’ta uzaktan eğitim olarak kurs açılmamıştı. Yüz yüze eğitim başlayacağı için artık online eğitime gerek kalmayacak.

“O KİŞİLERE KURSLARI PLANLAMAYACAĞIZ”

Tamamen İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde kurslarımız olmayacak. Yine aynı şekilde 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasaklarının olduğu zamanlarda o kişilere kursları planlamayacağız.

“HER MAHALLEMİZE EN AZ 1 KURSUMUZUN AÇILMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Kurslarımıza bin civarında kursiyerimiz devam ediyor. Bu sayı yeni kurslarımızın açılmasıyla artarak devam edecek. Yeni kurslarımız genel anlamda yine aynı kurslarımızın yeni vatandaşlarımızla başlayacağımız kurslar. Bunun yanında köylerimizde, kırsal mahallelerimizde İşkur kurslarımızın planlamasını yapacağız. Her köyümüze, her mahallemize en az 1 kursumuzun açılması yönünde çalışmalarımız devam edecek.

“DYK ŞU ANDA DEVAM ETMEYECEK”

Mezun öğrencilerimize yapmış olduğumuz Destekleme Yetiştirme Kurslarımız onlar şu anda devam etmeyecek. Onlar için bakanlığımızın emirlerini bekliyoruz. Bu kapsamda sadece yaygın eğitim kurslarımız, kurumumuzda açmış olduğumuz ve mahallelerde açmış olduğumuz kurslarımız devam edecek.”

(Haber: Abdulsamet İspir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174