TABLET BİLGİSAYARLAR İLÇELERE TESLİM EDİLDİ

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı’nca İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 4 bin 330 adet tablet bilgisayar ile birlikte kılıf, 4.5G GSM sim kart ve hafıza kartları öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne teslim edildi.

TABLET BİLGİSAYARLAR İLÇELERE TESLİM EDİLDİ

Bakanlık tarafından  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen 4 bin 330 adet tablet bilgisayar ile birlikte kılıf, 4.5G GSM sim kart ve hafıza kartlarının öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde dağıtım programı gerçekleştirildi. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat açıkladığı ve tamamı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın 3. faz sevkiyat ve dağıtım süreci dahilinde 4 bin 330 adet tablet bilgisayar ile birlikte kılıf, 4.5G GSM sim kart ve hafıza kartlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştığını belirtti.


ORANTILI DAĞITIM

Yılmaz, "Bu tablet bilgisayar, sim kart, kılıf ve hafıza kartları, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrencilerimize ulaştırılması için ilçe müdürlüklerimize teslimatını yapmaya başladık. Bu tablet bilgisayarların ilçelerimize dağıtımı orantılı bir şekilde yapılmıştır. Bu konuda ilçelerimizin müsterih olmalarını isterim." dedi.

ÖĞRENCİLERE ULAŞTI

'Eğitimde Fırsat Adaleti'ni sağlamak amacıyla daha önce Kahramanmaraş Ticaret Borsası tarafından yapılan 55 adet, hayırsever bir vatandaş tarafından yapılan 110 adet tablet bilgisayar bağışının öğrencilerimize ulaştırıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "İlimize gönderilmesi planlanan toplamda 13 bin adet tablet bilgisayardan 4 bin 330 adeti müdürlüğümüze ulaşmış olup, bunların dağıtılması ile ilimizde ihtiyacı olan öğrencilerimizin birçoğunun internete erişim probleminin kalmayacağını düşünüyoruz." dedi.

Bu anlamda başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere tablet dağıtımına destek veren yerel yönetimler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile hayırsever iş insanlarına öğrencilerimiz adına teşekkürlerini ileten İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin eğitimi için farklı kişi, kurum ve kuruluşların da yardım ve bağışlarını bekliyoruz" dedi.

Haber Merkezi

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174