ŞİFA MTAL’DA MEZUNİYET COŞKUSU

2017-2018 eğitim öğretim döneminin tamamlanmasıyla birlikte mezun olacak öğrenciler için Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde bulunan Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet töreni düzenlendi.

ŞİFA MTAL’DA MEZUNİYET COŞKUSU

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi’nde bulunan Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2018 yılı mezuniyet töreni Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlendi. 102 öğrencinin mezuniyet coşkusu yaşadığı törene, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. Mezun olan öğrenciler adına okul birincisi günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yaparken, ardından bayrak ve flama devir teslim töreni düzenlendi. Okul birincisinin yaş kütüğüne plaket çakmasıyla devam eden programda öğrenciler meslek andı okuduktan sonra mezuniyet pastası kesti. Mezuniyet coşkusunu doruğunda yaşayan öğrenciler, unutulmaz bir gün geçirdi.

“BAŞARI ÇITAMIZI DAHA DA YÜKSELTECEKTİR”

Törende konuşma yapan Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Alaiddin Köse, her zaman öğrencilerin hem akademik hem de sosyal anlamda en üst düzeyde gelişebilmeleri için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, bu yıl mezun olacak olan öğrencilerin de bu hedefi gerçekleştirdiklerini söyledi. Köse, “Mezun olacak olan öğrencilerimizin 12. sınıf süresince gösterdikleri performansları bizleri gururlandırmıştır. Okulumuzun başarılı performansı sadece il geneli ile sınırlı kalmamış, ülke genelinde de kendi türündeki okullar içerisinde bizleri gururlandırmıştır. Ben tüm içtenliğimle diyebilirim ki bu yılki mezunlarımızla var olan başarı çıtamız daha da yükselecektir” dedi.

Tören toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103