banner117

PAZARLAMA, MARKALAŞMA VE E-TİCARET KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Ticaret İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim programlarının dördüncüsünde pazarlama, markalaşma ve e-ticaret anlatıldı. Eğitim semineri Kültür Park Toplantı Salonu'nda Ticaret İl Müdürü Ahmet Uçar ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Doç. Dr. Ali Çağlar Çakmak'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

PAZARLAMA, MARKALAŞMA VE E-TİCARET KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığı’nın birinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yer alan "Kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması” amacıyla Ticaret Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü" imzalandı. İmzalanan protokol çerçevesinde Ticaret İl Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sekreteryası beraber çalışmalara başladı.

EĞİTİM PROGRAMLARININ 4'NCÜSÜ GERÇEKLEŞTİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün oluşturduğu “Kadın Kooperatifçiliği Çalışma Grubu” kooperatifleri ziyaret etti. Ziyaretler sırasında istişare toplantıları gerçekleştirildi ve Kooperatiflerin görüş ve önerileri doğrultusunda Sosyal Güvenlik ve Kadının Güçlendirilmesi, Kooperatifçiliğe Giriş ve Muhasebe, Ürün Geliştirme ve Girişimcilik, Pazarlama- Markalaşma ve Elektronik Ticaret konularında eğitim programları hazırlandı. Kooperatiflere yönelik eğitim programlarının sonuncusu olan, "Pazarlama, Markalaşma ve E-Ticaret" konulu eğitim programı Kültür Park Toplantı Salonunda Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürü Ahmet Uçar'ın açılış konuşması ile başladı. Uçar'ın ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Doç. Dr. Ali Çağlar Çakmak sunum yaparken, program karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.

Haber: Alihan Kürşat

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER