ÖZEL BEYZA’LI TİYEK, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Kahramanmaraş Özel Beyza Fen ve Anadolu Lisesi öğrencisi Cihan Ayberk Tiyek, Samsun’da düzenlenen Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası’nda 90 kiloda 2019 yılı Ümitler Judo Türkiye Şampiyonu oldu.

ÖZEL BEYZA’LI TİYEK, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Eğitimdeki başarısını sporda da göstererek Kahramanmaraş’ın adını hem Türkiye’de hem de dünyada duyuran Kahramanmaraş Özel Beyza Fen ve Anadolu Lisesi, önemli bir başarıyı daha hanesine yazdırdı. Özel Beyza Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden Cihan Ayberk Tiyek, 2017 yılında Samsun’da düzenlenen Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası’na katılmış ve judoda 90 kiloda Türkiye Şampiyonu olarak aldığı dereceyle hem okulunun göğsünü kabarttı, hem de Kahramanmaraş’ın adını Türkiye’ye duyurmuştu. Yine 2017 yılında Selanik’te düzenlenen Balkan Turnuvası’nda 3’üncü olan Tiyek, 2019 yılı Ümitler Judo Türkiye Şampiyonu olmuştu. Aldığı başarılarla 26-28 Haziran 2019’da Polonya’da düzenlenecek Ümitler Judo Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan Tiyek’in başarısını, Özel Beyza Fen ve Anadolu Lisesi Müdür Mehmet Ali Günay kamuoyuyla paylaştı.

“HEDEFİMİZ DAHA DA YÜKSEK”

Günay, yaptığı yazılı açıklamada, “2017 ‘de düzenlen Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasında 1. olan öğrencimiz turnuvalarda göstermiş olduğu üstün performansla göz doldurdu. Cihan Ayberk TİYEK bu turnuvadan almış olduğu başarıyla 2017’de Yunanistan Selanik’te düzenlenen Balkan Turnuvasına katılmaya hak kazandı. Balkan Turnuvasında zorlu rakiplerini yenerek Balkan Turnuvası 3.sü olan öğrencimiz turnuvada elde ettiği başarı neticesinde Milli Sporcu olmaya hak kazanmıştır. Bu gurur Türkiye başta olmak üzere Kahramanmaraş’ın ve okulumuzun gururudur. Cihan Ayberk Tiyek için her türlü imkânı sağladık ve hedeflerimiz daha da yükseklerde. Her geçen yıl başarılarına bir yenisini daha ekleyen öğrencimiz 2019 yılı Ümitler Judo Türkiye Şampiyonu olarak, 26-28 Haziran 2019’da Polonya’da düzenlenecek Ümitler Judo Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir. Ayrıca 02-04 Ağustos 2019’da düzenlenecek dünya Ümitler Judo Şampiyonasına katılması beklenen öğrencimize, Beyza Okulları olarak başarılarının devamını dilerim” dedi.

(Haber: Abdullah Hançer)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103