MAHÇİÇEK, ÖĞRENCİLERE NASİHAT VERDİ

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Piri Reis Mahallesi'nde bulunan Molla Gürani İlkokulu'nu ziyaret ederek öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilere nasihatler veren Mahçiçek, "Tatiller de arkadaşlarıyla oyun oynayacaklar ama birbirlerini incitmeden kırmadan. Evlerine gittiklerinde de onlara verdiğimiz o kitapları okuyacaklar ve okumalarını geliştirecekler" dedi.

MAHÇİÇEK, ÖĞRENCİLERE NASİHAT VERDİ

Çocuklarla iyi iletişim kurması ve eğitime verdiği desteklerle dikkat çeken Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2019-2020 eğitim ve öğretim sezonunda yarılın sona ermesinin ardından öğrencileri karnelerini aldıkları günde de yalnız bırakmadı. Ayşe Gümüşer İlkokulu ve Fatih İlkokulu'nda ki programlara katılan Mahçiçek, programların ardından Piri Reis Mahallesi'nde bulunan Molla Gürani İlkokuluna giderek öğrencilere karnelerini dağıttı. Okulda öğrencilerle sıcak iletişim kuran Hanefi Mahçiçek, yarıyıl tatilinde yapmaları gerekenler hakkında öğrencilere nasihatler verdi.

"BÜTÜN İNSANLIĞA HİZMET EDECEKLER"

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek okul ziyareti esnasında, "Piri Reis Mahallesi'nde bir ilkokulumuz da karne dağıtım töreninde çocuklarımızla beraberiz. Bu karne günün de onların sevincini paylaşalım, mutluluklarına ortak olalım istedik. Burada ki çocuklar çok çalışkan çocuklar bizde dedik ki, bundan sonra çok daha iyi çalışacaklar çok daha başarılı olacaklar. Ülkemize, milletimize ve devletimize iyi insanlar olarak gelecekte inşallah hizmet edecekler. Onun için diyoruz ki bu çocuklar çok iyi çalışacaklar ve gelecekte bu ülkeyi yani bizim ülkemizi inşallah yönetecekler. Her biri ayrı bir değer olacak, her biri nitelikleri ile karakterleri ile etik davranışları ile güzel huylarıyla güzel insanlar olacaklar. İnşallah güzel insanlar olarak yetişecekler. Öyleyse okuyup önce ailemize sonra ülkemize daha sonra da bütün insanlığa hizmet edecekler. Biz bu çocuklarımıza güveniyoruz. Tatiller de arkadaşlarıyla oyun oynayacaklar ama birbirimizi incitmeden kırmadan. Evlerine gittiklerinde de onlara verdiğimiz o kitapları okuyacaklar ve okumalarını geliştirecekler. Orada güzel konular var o konuları da öğrenecekler. Sizden büyük kardeşleriniz varsa o kitapları onlara da verecekler. Bizler için en önemlisi ise güzel insan olabilmek. Biz size güveniyoruz. Sizlere hep başarılar diliyoruz. Düzenli olarak her gün çalışarak başarılı olacaklar" ifadelerini kullandı.

Haber: Alihan Kürşat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER