KPSS'nin ilk oturumu başladı

Kahramanmaraş’ta Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu başladı.

KPSS'nin ilk oturumu başladı

Kahramanmaraş'ta adaylar, saat 10.00'da başlayan sınavlar için erken saatlerde sınav salonlarına geldi. Üst aramalarının ardından sınava giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek salonlara alınan adayların kurallara uyması istendi.

Çanta, saat, cüzdan gibi aksesuarlar, cep telefonu, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş, cam ve metal içerikli eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar ile cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçları yanlarında bulundurmalarına izin verilmedi.

Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 130 dakika süre verildi. Öğleden sonraki eğitim bilimleri oturumuna katılacak adaylar ise 80 soruyu doğru yanıtlamak için ter dökecek.

Sınava geç kalanların koşuşturması, çocuğunu bekleyen anneler ile eşini beklerken çocuklarına bakan babaların da bekleyişi dikkat çekti.

AA


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner103