banner203

Kahramanmaraş'ta yüz yüze eğitim başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 1 Mart pazartesi tarihinden itibaren ilkokullarda, ortaokul 8.sınıflarda ve liselerin 12.sınıflarında yüz yüze eğitime başlanacağını duyurdu.

Kahramanmaraş'ta yüz yüze eğitim başlıyor

Yüz yüze eğitime kademeli geçiş çalışmaları kapsamında 15 Şubat’ta köy okullarının ve bağımsız anaokullarının eğitime başladığını, 1 Mart’tan itibaren ise ortaokulların 8.Sınıf ve liselerin 12.Sınıflarında eğitime başlanacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: “15 Şubat 2021 tarihi itibari ile köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullarımız, ortaokullarımız, imam hatip ortaokullarımız ve bağımsız anaokullarımızın tamamında haftada 5 gün eğitim-öğretime başladık. İlimizde 86 bin 650 öğrencimiz ve 741 okulumuzda eğitim-öğretim çalışmalarına devam ediliyor. En son aldığımız devam-devamsızlık durumlarını dikkate aldığımızda öğrencilerimizin yüzde 90’ının okullara devam ettiğini gördük. Çeşitli sebeplere bağlı olarak yüzde 10 civarında bir kısmı ise okula gelmedi ama okullarımızda eğitim-öğretim devam ediyor.”

ANASINIFLARINDA 2 GÜN, 8. VE 12.SINIFLARDA TAM GÜN YÜZ YÜZE EĞİTİM YAPILACAK

1 Mart 2021 tarihi itibarıyla bakanlığın açıklamış olduğu şartlar çerçevesinde tüm Türkiye'de olduğu gibi kentte de eğitim öğretime başlanacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, “Biz bugünden itibaren hem hijyen açısından hem de fiziki olarak eksiklerini tamamlamak suretiyle tüm okullarımızı eğitim öğretime hazır hale getirdik. Bu çerçevede tüm resmi ve özel okullarda ve bu okulların bünyesinde bulunan anasınıflarında haftada 2 gün, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8.Sınıflarında ve tüm resmi ve özel liselerin 12.Sınıflarında tam gün olarak eğitim-öğretime başlayacağız. Özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıfları bulunan okullarımızda da tam gün eğitime başlayacağız. Aynı şekilde Bilim ve Sanat Merkezlerimizde (BİLSEM) de tam gün yüz yüze eğitim başlayacağız.” dedi.

OKULA GELEMEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK

Yılmaz, “İlkokullarda ikişer gün olmak üzere pazartesi ve salı günü bir grup, çarşamba günü temizlik ve hijyen, perşembe ve cuma günü de diğer grup olmak üzere yüz yüze eğitime devam edeceğini belirterek, “Bunun dışında gerek İl Hıfzıssıhha Kurulu gerekse de İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları dahilinde daha çok öğrencimizi, özellikle de seyrek nüfuslu olan yerlerde yüz yüze eğitime geçmesini arzuluyoruz. Bunun yanında öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başlamak zorunlu değil; çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerimiz, okullarına dilekçe vererek bunu yapabilirler. Bu süreçte okula devam edemeyen öğrencilerimiz için gerek EBA üzerinden gerek EBA TV üzerinden gerekse öğretmenlerimizin benzer platformları kullanmak suretiyle uzaktan eğitim de aynı şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

LİSELERDE 1.DÖNEM YAPILAMAYAN SINAVLAR, 1 MART’TAN İTİBAREN YAPILMAYA BAŞLANACAK

Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda yüz yüze eğitimin devam ettiğini kaydeden Yılmaz, lise öğrencilerinin birinci dönemden kalan sınavlarının ise 1 Mart tarihinden itibaren yüz yüze yapılmaya başlanacağını ifade etti.

HABER MERKEZİ

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205