banner117

"İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZDİ"

Okullar kademeli bir şekilde açılmaya devam ederken, her yıl bu aylarda kalabalık olan okul giyim mağazaları sinek avlıyor.

"İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZDİ"

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm insanlığı etkileyen yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele sürüyor. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde uzun süredir yüz yüze eğitimin olmadığı okullarda kademeli bir şekilde eğitim verilmeye tekrardan başlanırken, her yıl okulların açıldığı bu dönemlerde kalabalıktan geçilmeyen okul giyim mağazaları, pandemiden dolayı durgunluk yaşıyor. Konu hakkında gazetemize açılmalarda bulunan mağazasının sahibi İhsan Aktaş, Velilerin bu yıl çocukların belli günler gitmesinden dolayı okul forması almak istemediğini belirterek, “Pandemiden dolayı çok büyük bir sıkıntıdayız, devletimizin okulları tamamen açmasını bekliyoruz” dedi.

“OKULLAR AÇILIRSA İŞLERİN İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Aktaş konuşmasında şunları söyledi: “Pandemiden dolayı şu an çok mağdur durumdayız, çünkü okullara belli günler gidiyorlar, velilerimiz de bu yüzden okul kıyafeti almayacaklarını dile getiyor. Pandemiden dolayı çok büyük bir sıkıntıdayız, devletimizin okulları açmasını bekliyoruz. Geçen seneye bu zamanlar iğne atsan yere düşmez bir kalabalık vardı, şu an bu yok. Veliler şu an çocukları bir gün gittiği için okul forması almamak istiyor. Şu anda sinek avlıyoruz. Fiyatlar geçen seneye göre aynı pandemiden dolayı hiçbir değişiklik yapmadık fiyatları aynı tutuyoruz. Veliler okul kıyafeti alırken güvenilir mağazadan almaları lazım. Pandemiden dolayı birer tane ürünleri özel olarak açtık müşterilerimize onları denetip kapalı alandaki ürünleri veriyoruz. Pandemiden önce 12 kişiyle çalışıyorduk şu anda müşteri olmadığı için 2 kişiyle çalışıyoruz. Bekliyoruz okullar açılırsa işlerin iyi olacağını düşünüyoruz.

(Haber: Abdulsamet İspir)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER