Dulkadiroğlu e-Twinning’te birinci

Yahya Kemal İlkokulu eTwinning projelerinde Ulusal ve Avrupa Kalite Ödülü almaya hak kazandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, “Yahya Kemal İlkokulu’muz Ulusal Kalite Ödülü ve eTwinning Okulu belgeleri ile kentte ön plana çıkıyor. Okulumuzun başarısı artarak devam edecektir” dedi.

Dulkadiroğlu e-Twinning’te birinci

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, eTwinning projelerinde Ulusal ve Avrupa Kalite Ödülü almaya hak kazanan Yahya Kemal İlkokulu’nu başarısından dolayı tebrik etti. Kurt konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

İlçe olarak öğrencilerimizin her alanda en iyiye layık olduğunu, çift kanatlı yetişmeleri için çalıştıklarını belirtti. Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning, iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak;  bu topluluğun bir parçası olmak için Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullara yönelik bir platform sunuyor. Bu platformdaki çalışmaların sonucunda eTwinning projelerinde Dulkadiroğlu İlçemizde Yahya Kemal İlkokulu'nun Ulusal Kalite Ödülü ve eTwinning Okulu belgeleri ile ilde ön plana çıktığını ve bu başarısı daha da artacaktır.”

OKUL YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

Şube Müdürü Hacı Yaşık,  sürekli bir değişim ve gelişim içinde olan, öğrencilere ve ilçe de nasıl daha iyi katkıda bulunabiliriz diye çaba sarf eden Yahya Kemal İlkokulu Okul Lideri Hüseyin Yılmaz'a, Müdür Yardımcıları Hasan Kesici, Fatma Taş, Eyüp Dilik ve Koordinatör Habibe Aydın Ataş'a teşekkür etti.

EĞİTİMİN YANINDA SOSYAL BAŞARI

Yahya Kemal İlkokulu Okul Lideri Hüseyin Yılmaz ise, 'Bizler eğitimci olarak okulda sadece öğretim değil, öğrencilerin derslerinin yanında sosyalleşmesi, insanlar arasında bağ kurması, bir topluluk içinde aktifleşerek etkinliklere katılması, kendilerini tanıması, farklı kültürlerin öğrenilmesine yardımcı olması ve öğrenciler arasında işbirliğini güçlendirmesi için projelerde aktif görev almalarını sağlamak olduğunu belirtti. Okul Lideri Yılmaz, 'ekip olarak güzel etkinliklere imza atan müdür yardımcılarıma ve lider öğretmenlerime teşekkür ederim' dedi. Şehirler ve Kokular ile 81 İl 81 Destan projelerinde İlimizi Türkiye'de Yahya Kemal İlkokulu olarak birçok defa temsil ettiklerini ve Ulusal Kalite Etiketi ile bu başarılarının tescillendiğini, bundan da mutluluk duyduklarını söyledi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174

banner205