BAĞCILIK ÜZERİNE ÜRETİCİLERE EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Pazarcık tarımının önemli üretimlerinden birisi olan bağcılık alanında bölgenin en yüksek üretim potansiyeline sahip Yumaklıcerit Mahallesinde Pazarcık İlçe Tarım ve orman Müdürlüğü personelleri tarafından "Bağcılıkta Hastalık ve Zararlılar ile Mücadele Yöntemleri ve Entegre Mücadele Programı" konulu eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

BAĞCILIK ÜZERİNE ÜRETİCİLERE EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Besni üzümü olarak da bilinen Peygamber Üzümünün merkezi sayılan bölgenin bağ alanlarında sorun olan "Salkım Güvesi" başta olmak üzere son yıllarda karşılaşılan diğer hastalık ve zararlılar hakkında geniş bilgilere yer verildi. Toplantıda Zirai Mücadelede başarıya ulaşılabilmesi için doğru tekniklerin doğru zamanda ve bilinçli bir uygulamayla mümkün olabileceği konusuna vurgu yapılmış olup, bilinçsizce uygulanan kimyasal mücadelenin insan ve çevre sağlığına olumsuz etkilerine dikkat çekilmiştir.

Bu kapsamda Bakanlığın entegre mücadele programı hakkında çiftçiler bilgilendirilmiş ve 2020 üretim sezonu boyunca Pazarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordinasyon içerisinde üretim faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için çağrıda bulunuldu. Tarımsal üretimde kaliteli, yüksek verimli ve en önemlisi sağlıklı ürün elde edebilmek için büyük öneme sahip entegre mücadele programına dahil olmak isteyen üreticilerimiz gerçekleştirilen faaliyetten hissetmiş oldukları memnuniyetlerini dile getirmiş ve daha sıklıkla tekrarlanması talebinde bulunmuşlardır.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner145

banner159