Altın Bilgi’de Yaz Okulu başlıyor!

Yenilikçi eğitim anlayışıyla kent eğitimine hızlı bir giriş yapan Altın Bilgi Okulları, eğitim fark yaratacak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Öğrencileri sadece eğitim-öğretim döneminde değil yaz tatilinde de yalnız bırakmayan Altın Bilgi Okulları, 24 Haziran-9 Ağustos tarihleri arasında açacağı yaz okuluyla öğrencileri hem eğitecek hem de eğlendirecek.

Altın Bilgi’de Yaz Okulu başlıyor!

Fıtri farklılıkların farkında, sadece tüketen değil aynı zamanda çok yönlü bir üretkenliğe sahip bireylerin yetişmesine katkıda bulunma, kendi öz değer ve medeniyetinin ana unsurlarından beslenerek bir eğitim iklimi oluşturma amacıyla 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Kahramanmaraş’ta eğitim serüvenine başlayan Altın Bilgi Okulları, başarılı bir dönemin sonuna geldi. Kahramanmaraş’ın en önemli özel okul markalarından biri olma amacıyla eğitim-öğretime başlayan Altın Bilgi Okulları, eğitim vizyonunu, milli-manevi değerlerini özümsemiş ve bununla birlikte modern dünyayı da çok iyi bilen nesiller yetiştirmek hedefine emin adımlarla ilerliyor. ‘Kahramanmaraş eğitimine altın dokunuş’ sloganıyla, modern ve teknolojik kampüsünün yanı sıra kentte ilk olacak Uzay Gözlem Evi’nden, yüzme havuzlarına, kapalı spor salonlarından, Robotik Kodlama dersleri ve yenilikçi bir eğitim anlayışıyla kent eğitimine damga vuran Altın Bilgi Okulları, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin sona ermesinin ardından Yaz Okulu’yla kapılarını yeniden öğrencilerine açacak. Yaz tatilinde Altın Bilgi Okulları’nı tercih eden öğrenciler, Kur’an-ı Kerim, adab-ı muaşeret, temel dini bilgiler, yüzme eğitimi, akıl oyunları, İngilizce, sosyal ve sportif etkinlikler ile kültürel gezilerle hem öğrenecek hem de eğlenceli vakitler geçirecek. Altın Bilgi Okulları’nın 24 Haziran-9 Ağustos tarihleri arasında açılacak Yaz Okulu hakkında Okul Yöneticisi Çağrı Kandemir gazetemize bilgiler verdi.

“KAHRAMANMARAŞ’IN DİNAMİKLERİNE UYGUN BİR OKUL AÇTIK”

İlk olarak Altın Bilgi Okulları hakkında bilgiler veren Kandemir, “Biz bir grup müteşebbis bir araya geldik, bu arkadaşlarımızla birlikte bir eğitim yuvası oluşturmak için karar aldık. Daha sonraki süreçte birçok ulusal okulla görüşmelerimiz oldu. Ancak en sonunda kendi okulumuzu açma, Kahramanmaraş’ımıza özel Kahramanmaraş’ın okulunu açma gereği hissetmiştik. Bunun sebebi her şehrin kendine ait bir yapısı ve dokusu var. Şimdi ulusal bazda düşünülmüş bir okulun Kahramanmaraş’ın kendi yerel dinamiklerine uygun olmayacağını düşündüğümüz için biz Kahramanmaraş’ın o dinamiklerine uygun şekilde dizayn edebileceğimiz, sıfırdan oluşturabileceğimiz bir yapı ortaya çıkaralım istedik. Eğitim felsefesinden dizaynına, şirket tasarımına ve planlamalarına kadar sıfırdan kendimiz düzenledik” ifadelerini kullandı.

“BİLGİNİN KIYMETLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Okulun isminin neden Altın Bilgi olduğunu anlatan Kandemir, “Okulumuz ismi Altın Bilgi, çünkü bilginin kıymetli olduğunu düşünüyoruz, bilginin değer verilmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyoruz, ne yazık ki şuan modern eğitim sisteminde karşılaşılan en büyük problem bilginin değil, bireyin daha değerli olması. Biz bilginin çok daha kıymetli olduğunu, bireyin bu bilgiye ulaşmak için bir emek sarf etmesi gerektiğini, eski geleneksel sistemimizde olan bilgiye ulaşmak için emek ve cefa çekilmesi, ona kıymet verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Öyle olduğu zaman bilginin işlenmesi ve bilginin kullanılması çok daha kıymetli olur. O yüzden altın bilgi dedik, değerli bilgi dedik. Daha sonra da ‘Eğitime altın dokunuş’ diye bir slogan ortaya çıkardık. Eğitime altın dokunuş derken, biraz önce söylediğim kaygılarımız buna sebep oldu. Eğitime yapacağımız bu altın dokunuş tamamen ahlaki ve manevi değerler üzerine olacak bir dokunuştur. Sistemimiz üzerine en büyük eksiğin ahlaki ve manevi eksikliklerden kaynaklandığını düşünüyoruz, bu yüzden de bunu sloganımız haline getirdik” açıklamalarında bulundu.

“ÖĞRENCİLER YAZ TATİLİNİ DOLU DOLU GEÇİRECEK”

2018-2019 eğitim-öğretim dönemiyle faaliyete başladıklarını ve başarılı bir dönemin son anlarını yaşadıklarını kaydeden Kandemir, Altın Bilgi Okulları’nın yaz tatilinde de kapanmayacağını ve Yaz Okulu’nun başlatılacağını belirterek, “Altın Bilgi Okulları olarak 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde kapılarımızı açmıştık ve öğrencilerimizi almıştık. Gerçekten Kahramanmaraş’ta velilerimizden yoğun ilgi gördük, öğrenci kapasitemizi büyük oranda doldurmuştuk. Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle başarılı bir dönem geçirdik. Artık bu eğitim-öğretim döneminin sonuna geldik ama Altın Bilgi Okulları’nın kapısını yazın da öğrencilerimize açık tutacağız. Açacağımız yaz okuluyla, çocukların yaz tatili döneminde eğlenerek dinlenmeleri, zamanlarını verimli şekilde değerlendirmeleri, sanat, spor ve kültürel alandaki becerilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz. Yaz Okulumuz 24 Haziran-9 Ağustos tarihleri olacak ve 7 hafta sürecek. Bu 7 haftada öğrencilerimizin her alanda eğitimini sağlayacağız. Yaz okulumuzda, Kur’an-ı Kerim, adab-ı muaşeret, temel dini bilgiler, yüzme eğitimi, akıl oyunları, İngilizce dersi, sosyal ve sportif etkinlikler ve kültürel geziler olacak. Yaz okulumuz 09.00-16.30 saatleri arasında tam gün şeklinde olacak ve öğle yemeği ile servis imkanı da sağlayacağız” dedi.

“ULAŞIM SORUNUMUZ YOK, ÖNCE VELİLERİN GÖRMESİNİ İSTİYORUZ”

Altın Bilgi Okulları’nın Kahramanmaraş’ın tam merkezinde olduğunu ve hem velilerin hem de öğrencilerin ulaşımda sıkıntı yaşamayacağına dikkat çeken Kandemir, velilerin okulu ziyaret ettikten sonra öğrencilerinin kayıtlarını yaptırabileceğini söyledi. Kandemir konuşmasını şu şekilde tamamladı; “Yerimiz Kahramanmaraş’ın tam olarak göbeği, yani hem batının, hem doğunun, hem güneyin hem de kuzeyin tam ortasında merkezde bulunuyoruz. Ulaşımla ilgili velilerimizin sıkıntısının olmayacağını düşünüyoruz, özellikle bu konumlanmayı seçtik, başka alternatiflerimiz vardı ama buranın uygun olacağını düşündük. Okulumuz Abdülhamithan Camii’nin hemen altında, Necip Fazıl Kısakürek kavşağından da buraya ulaşım çok kolay, Orman Dairesi’nden de yine ulaşım kolay, bu yollarla çok kolay ulaşılabilecek bir konumda okulumuz. Velilerimizi muhakkak okulumuza davet ediyoruz, okulumuzu görmelerini istiyoruz, bizi tanımalarını istiyoruz, eğitimizle ve genel yapımızla ilgili fikir sahibi olmalarını ondan sonra eğer isterlerse çocuklarını yaz okulumuza kayıt ettirmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu. 

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER