ÇARE MAHİR ÜNAL

Osmanlı Devletinden bu yana ülkemiz her zaman liderlerle idare edilmiştir. Şimdi de yine aynı lider anlayışı aileden başlar ve yukarıya genişleyerek gider.
Bu geleneksel anlayışla birçok konuda olduğu gibi Mahir Ünal’ı cemiyet olarak AK Parti Genel Merkezinde ziyaret ettik.
Ziyaretimizde, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Anadolu gazetecileri temsilcisi ve yönetim kurulu üyesi Mustafa Aslan, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, KMBGC Başkanı Aslan Deveboynu ’da hazır bulundular.   
Toplumlar zaman zaman ekonomik, siyasal, sosyal nedenlerin yol açtığı zor ve mutsuz dönemlerle karşılaşır. Yıkım sürecine varan zaman diliminden geçerler. Bu süreçlerden başarıyla çıkmak her zaman mümkün olmamaktadır. Başarıyla çıkıp çıkmamakta da liderler etkin rol oynarlar. Toplumdan aldığı görev ve güçle yeteneklerini birleştiren lider toplumu zafere ulaştırır. Tabi ki bunları tek başına lider yapamaz onun yanında bu kez ekibe de ihtiyaç duyarlar. Toplumun içinde bulunduğu koşullar, koşulları değiştirmede oynadığı rol ve değerlendirdiği fırsatlar açısından, lider halk kitlelerinin toplumsal bütünleşme ve birliktelik düşüncesinin gerekesinim duyulmalarının bir sonucu olarak ortaya çıkar. Onların gücü sarsılmaz. Nitelik, kabul edilen inançtan gelmektedir. Bu inanç, lider ve halk arasında karşılıklı geliştirilen bir olgudur. Tabi ki bunu geliştirirken yanı başında bulunan güçlü kadro olmadan başarı elde edilemez. Bu kadroda ilin bağrından çıkan vekillerdir. Bütün olarak ele aldığımızda tüm yolların Ünal’a çıkmakta olduğunu görüyoruz.
Geçmişle bugünü, bugünle geleceği buluşturan ve insanlara geniş bir ufuk kazandıran karizmatik lider Sn. Erdoğan,  onun ana kadrosunda bulunan yetişerek gelen karizmatik siyasetçide Ünal’dır.
Kahramanmaraş’a ufuk kazandıran, kendi döneminde gelen yatırımları ikiye hatta üçe çıkartan kentin değeri haline gelen Mahir Ünal’a toplum olarak sahip çıkmak zorundayız.
KMBGC olarak bir günlük Ankara ziyaretimiz de, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Mahir Ünal’ın makamındaydık... Ünal’la yaklaşık 3 saat süren karşılıklı söyleşide bulunduk. Birçok konu gündeme geldi. Konulardan en başta geleni yazılı basının giderek azalan resmi ilan sorunu… Büyükşehir belediyesi ile iletişim eksikliği, İstiklal üniversitesi, Dondurma festivali ve ilimizin giderek dışa kapanması. Bunun dışında birçok konuda konuşuldu…  EXPO 2023 projesinin ne kadar önemli olduğunu anlattı ve tamamlandığında Kahramanmaraş’a iki milyona yakın yerli ve yabancı turistin akın edeceğini söyledi.  Kahramanmaraş hiç olmadığı kadar kendini bu sayede tanıtmış olacağını vurguladı…
12 Şubat Belediyesinin gerçekleştirmekte olduğu EXPO 2023 projesine en büyük desteği verenin de yine Mahir Ünal’ın olduğunu belirtmek isterim.
Daha önceki ziyaretimizde: Mahir Ünal’ın üzerine basa basa seslendirdiği en büyük iddialı sözlerden birisi de “Beni yeteri kadar değerlendirmiyorsunuz. “demesi gerçekten kayda değer bir sözdü… Yapılan yatırımların ve İstiklal Üniversitesinin kurulmasında da büyük çaba sarf ettiğinin bilincinde olmalıyız. Hayat devam ettiği sürece elbette ihtiyaçlarda artacaktır. Ama bizimde sahiplenmemiz ve takipçisi olmamız lazım. Buda bizim eksiklerimizdir. 
Bizim için Mahir Ünal bir değerdir. Sivil toplum kuruluşu olarak, basın ve medya olarak tüm halkımızın her zaman desteğini arkasında gördüğünde; daha fazla değer bulacak ve daha çok ilimize yatırım gelecektir. Şikâyet etme alışkanlığını ve dedikoduyu bırakırsak eğer… Birçok konunun üstesinden gelmiş oluruz.  Bunu komşu illerimiz yapıyor, bizimde bu eski alışkanlığımızı er ya da geç bırakmalıyız, yoksa havanda su döveriz.  
Yazının sonunda, kutlamakta olduğumuz Kurban Bayramı, Ülkemize halkımıza ve tüm İslam âlemine hayırlı uğurlu olması dileği ile iyi bayramlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahittin kahraman
Bahittin kahraman - 6 ay Önce

Ben
Sayın cumhur başkanımızın ismini cimlerle yazdim
Okadar bir güzel görüntü yakaladım il başkanlığına siydiyi çekip verdim bu goruntuyu ispir normlarda panolarda salonlarda gösterimde
Kahramanlarımız reklam olsun dedim
Okadar güzel olan goruntuyu bir tanıtım toplantısında beceriye izletmediler
Bizler reklamı beceren miyoruz
Mahir ünal bey efendiyi nasil reklam etsinler
Size birde
Ani mi anlatayım
En son 31 mart seçimi sacakli zade mahallesi 'nde
Oyumu kullandım eve gelirken duvar in dibinde 50 yaşlarında bir vatandaşın ağladığını gördüm neden ağladığını sordum
Kardeşim derdin nedir dedim boş ver dedi
Israr ettim kardeşim benim seçimden önce ufak bir sıkıntım vardı
Sirasiyla
Vali beye gittim akparti il ilçe başkanlarına gittim belediyelere git kim kaymakama gittim
Başta mahir unal
Olmak üzere VEKILLERIMIZE ulaşmaya çalıştım
Malesef bir muhatap bulamadim
Bende
Bugün öfkeyle gittim hayatımda hiç oy vermediğim chp ye oy verdim
Oyumu kullandıktan sonrada pişman oldum
Onun için verdi mi yenemedik oyuzden ağlıyorum
Birazdan geçer kardesim dedi
Sevgili yüzbaşı işte sorun burada
Kurumlarda muhatap bulamiyorsun
Birde benim beğenmediği durumu anlatayim
Ben
Kahraman maras büyük sehir belediyesi
KASKI
genel müdürlüğünde çalışıyorum
Iyi okuyun
Biz iş yerinde 4 kişi çalışıyorduk geçen yıl
Arkadaşın birisi Kanunu mahallemizde oturuyor
2 katli evi var bir katı kirada olmasına rağmen
Fondan komurunu aldi
Diğer arkadasim
Dumlu pınar mahallesinde oturuyor
Tek katlı evi var kira vermiyor
Bu arkadaşımız fondan komurunu aldi
Diğer arkadasim
Eyüp sultan mahallesinde oturuyor
Evi var kira vermiyor ustelikte arabasının devirde var kendi üstüne
Fondan komurunu aldi
Gelelim bana
Sacakli zade mahallesi 53 cu sokak no 7 de
Kirada oturuyorum
% 53 calisamaz daimi hasta raporlu şeker tansiyon ve dolaştırıp hastalığı olan
4 ameliyat geçiren eşim olmasına rağmen
Çalışarak dışardan üniversite okumaya çalışan yanımda birde oğlum var evde 3 kisiyiz
Neymiş benim mayisim 3 kişiye gelir değilim sınırını ediyormuş
Sayın yüz başım
Arkadaşlarım evlerini satsalar
Ortalama 150 ile 200 biner lira sermayeleri olur
Onlar kömürü alıyorlar
Kirada oturan 4 kişiden tek benim
Yardım ederken
Sence gelir önemi bakılması lazım yoksa mal varlığı kamu bakılması lazım
Mahir beyle gorusuyorsaniz
Bu haksızlıkları anlatın
Halkın nabzına kulak verirsen destek kendiliğinden oluşur
Saygıyla DUYRULUR
BAHITTIN KAHRAMAN kurban bile kesemedim
Diğer 3 arkadasim kestiler mayisimdada haciz var nedeni once esnafın dükkanın i 3 kere hırsız soydu kiredi cektim onun borcunu ödüyorum oyuzden
Saygıyla DUYRULUR
Alın size yorum
BAHITTIN KAHRAMAN
0537 373 38 88 telefonum

banner145

banner144