TELEFONDA TAKSİT SÜRESİ UZATILDI!

DEKA Turkcell Mağazaları Genel Koordinatörü Recep Bilgiç, “3 bin 500 TL'nin üzeri cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 12 aylık taksit imkanı Nisan sonuna kadar sürecek” dedi.

TELEFONDA TAKSİT SÜRESİ UZATILDI!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 2 Ağustos 2018’de yayımladığı taslak ile cep telefonu alımlarında tüketici kredisi kullandırılarak 24 aya çıkan vadelerde yapılan satışı 12 ay ile sınırlandıracağını açıklamıştı. Sonrasında ise yeni yönetmelik ile 12 aylık süre 6 aya kadar indirilmişti. Bu değişiklik hem telefon satıcılarını hem de telefon almak isteyen vatandaşları olumsuz olarak etkilerken, gelen yoğun şikayetler üzerine BDDK yeniden geçici olarak bir düzenleme yapmıştı. Cep telefonu satışlarında uygulanan 6 aylık taksitlendirme süresi, 3 bin 500 TL’yi aşan telefonlar için 31 Ocak 2019’a kadar 12 aya çıkarılmıştı. Geçtiğimiz gün ise konuyla ilgili açıklama yapan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, normalde bugün yeniden 6 aya düşecek vade sınırının Nisan ayı sonuna kadar 12 taksit şeklinde uygulanmaya devam edeceğini açıklamıştı. Gelişmeler üzerine telefon almak isteyenlere çağrıda bulunan DEKA Turkcell Mağazaları Genel Koordinatörü Recep Bilgiç, ‘yüksek model cihaz almak isteyenler fırsatı kaçırmayın’ uyarısında bulundu.

NİSAN AYINA KADAR 12 TAKSİT”

Telefon satışlarında 12 ay olan taksitlendirme süresinin 31 Ocak 2019’da biteceğini dile getiren DEKA Turkcell Mağazaları Genel Koordinatörü Recep Bilgiç, taksit sayısının kısa süreli olsa da 12 aya çıkarılmasının sektöre can suyu olduğunu söyledi. 3 bin 500 TL'nin üzeri cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 12 aylık taksit imkanının Nisan sonuna kadar süreceğini anlatan Bilgiç, “Daha önce BDDK tarafından cep telefonu alımlarında 6 ay taksit sınırı getirilmişti. Cep telefonu almak isteyip taksit sınırına takılanlara yönelik yeni bir düzenleme yapılmıştı. Bu düzenleme ile beraber kısa bir süre için cep telefonları alımlarında taksit sınırı 12 ay oldu. Taksitle cep telefonu almak isteyenler fiyatı 3500 TL’ye kadar olan cep telefonlarını 12 ay vade ile kredi kullanarak alabildiler. Fiyatı 3500 TL üzeri olan cep telefonlarında ise taksit sınırı hala 6 ay olarak devam ediyor. Yapılan düzenleme sonrası DEKA Turkcell Mağazaları olarak 12 ay taksit fırsatı sunmaya başlamıştık fakat bu sürenin son günü 31 Ocak’tı. Fakat BDDK yeni bir açıklama yaptı ve bu sürenin Nisan ayının sonuna kadar uzatıldığını açıkladı. Yüksek model cihaz almak isteyenlere böylelikle bir fırsat daha verilmiş oldu. Peşin fiyatına 12 ay taksitle telefon almak isteyen bütün vatandaşlarımızı Nisan ayı sonuna kadar DEKA Turkcell mağazalarına bekliyoruz” dedi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner159