banner117

"Akdeniz'in Sibiryası"na kar bisikleti yaptı

Akdeniz ikliminin etkili olduğu Kahramanmaraş'ta, vatandaşların kar ve soğuk havası dolayısıyla "Akdeniz'in Sibiryası" olarak adlandırdıkları Göksun ilçesinde bir vatandaş, hurdalıktan aldığı malzemelerle kendisine kar bisikleti yaptı

"Akdeniz'in Sibiryası"na kar bisikleti yaptı

Akdeniz ikliminin etkili olduğu Kahramanmaraş'ta, vatandaşların kar ve soğuk havası dolayısıyla "Akdeniz'in Sibiryası" olarak adlandırdıkları Göksun ilçesinde bir vatandaş, hurdalıktan aldığı malzemelerle kar bisikleti yaptı.

İlçede yaşayan trafo teknisyeni 51 yaşındaki Hüseyin Karaduman, uzun süren kar yağışının etkili olduğu Göksun'un kış sporuna destek vermek için kar bisikleti yapmaya karar verdi.

Hurdacılardan topladığı malzemelerle kardeşine ait atölyede karda kayan ve tekerlekleri olmayan bisiklet yapan Karaduman, ilk sürüşünü de oğluyla gerçekleştirdi.

Karaduman, uzun süren kış aylarını eğlenerek ve spor yaparak geçirebilmek için kar bisikleti yaptığını söyledi.

Malzemeleri hurdacılardan topladığını dile getiren Karaduman, bisikleti yaklaşık bir haftada meydana getirdiğini belirtti.

Türkiye'de böyle bir bisiklete rastlamadığını dile getiren Karaduman, şunları kaydetti:

"Böyle bir bisikletin Türkiye'de satışı yok. Hurdalıktan aldığım malzemelerle ve kendi emeğimle kar bisikletimizi yaptık. Aynı zamanda farklı zemin şartlarında kullanılabilecek 4 farklı ayağı da bulunuyor. Biz buraya Akdeniz'in Sibiryası diyoruz. Böyle bir yere de bu şekilde bisiklet yakışırdı. Aynı zamanda ilçenin kış sporlarına ve eğlencesine destek olduk diye düşünüyorum."

AA

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 11:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 2 yıl Önce

Emeğine sağlık abi her gecen gün yeni icatlarla karsimiza cikiyorsun .önümüzdeki sezon neyle karsilasacagimizi merak ediyorum

hüseyin karaduman
hüseyin karaduman @Salih - 2 yıl Önce

teşekkürederim Salih'im

Bekçi
Bekçi - 2 yıl Önce

2019 yılı için 8500 bekçi alımı Planlanıyor. Kahramanmaraş İl merkezlerinden uzak ilçelere de bekçi görevlendirilecek mi? Çünkü bu lazım Hem şehir güvenliği hem de o yörede bir çok insan için iş kapısı olacaktır. Bu konuyla ilgili haber yapabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

Bu Şehrin Insanı
Bu Şehrin Insanı - 2 yıl Önce

BU ŞEHRİN İNSANI

Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM VE HAYVANCILIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM ( sadece Yedikuyuları ön plana çıkarmak yerine ilçelerdeki turizm alanlarının da gerekli tanıtımının yapılması )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmelidir)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.

SIRADAKİ HABER