YİNE İSTİNAT DUVARI VAKASI BU KEZ REZİDANSIN DUVARI YIKILDI

Kahramanmaraş’ta son günlerde etkili olan sağanak yağış bir istinat duvarının daha yıkılmasına sebep olurken, son bir hafta içerisinde 4’üncü kez aynı vaka yaşandı.

Özellikle son 2 haftadan bu yana gün geçtikçe etkisi arttıran ve hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışlar, maddi kayıplara yol açıyor. Bu süreçte yağışlar nedeniyle en çok zarar gören yapılar ise konutların yâda işyerlerinin istinat duvarları oluyor. Bu kapsamda yaşanan olaylara bir yenisi Yirmiikigün Mahallesi Hasan Çavuş Caddesi üzerinde bulunan bir rezidansta meydana geldi. Rezidansın bulunduğu ara yolda 3 katlı müstakil evde oturan Bülent Orçan, evinin etrafında göçükler olduğu gerekçesiyle belediyeye kum dökülmesi talebiyle dilekçe verdi. Vatandaşın dilekçesiyle beraber harekete geçen belediye ekipleri ise 3 katlı müstakil evin önünden geçen yola yağıştan oluşan göçükleri önlemek için hafriyat döktü. Dökülen hafriyatın ardından yol seviyesi yükseldi. Bunun üzerine yükselen yol aşırı yağış nedeniyle müstakil evin hemen yanında bulunan rezidansın istinat duvarının yıkılmasına neden oldu. Şans eseri yıkılan duvarın etrafında kimse bulunmazken herhangi bir can kaybı yaşanmaması sevindirici taraf oldu. Rezidansın duvarının uçması sonucu maddi hasar meydana geldi.

“BELEDİYEMİZDEN YOLUN BİR AN ÖNCE YAPILMASINI İSTİYORUZ”
Yaşanan olay sonrası evinin yıkılma tehlikesi olduğunu belirten Bülent Orçan, belediye ekiplerinden yolu bir an önce onarmasını istedi. Rezidansın işletmecisi Murat Özbay ise, “Olan olmuş, önemli olan herhangi bir can kaybının yaşanmaması. Biraz maddi hasar oluştu ama önemli olan komşumun evinin zarar görmemesi. Belediye yetkililerinden isteğimiz kısa zamanda bu yolun yapılmasıdır. Aksi takdirde önümüzdeki günlerde etkili olan yağışlarda daha büyük zararlar meydana gelebilir” dedi.

Haber: Burhan Karagöz

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 6 ay Önce

önce egitim yapı denetimler yetersiz personellerin egitimi şart usta böyle olacak der ve mühendis saglammı der ve iştamam lakin iş yetersiz biriketmi yoksa betonmu elbette biriket neden çünki ucuz

SIRADAKİ HABER

banner103