POLİSLE ÇATIŞAN SUÇ MAKİNELERİ KAHRAMANMARAŞ’A GETİRİLDİ

Kahramanmaraş’ta bir vatandaşın ev almak için bankadan çektiği 139 bin TL parasını aracının camını kırarak, alıp kaçan ve Sivas'ta polis kovalamacası sonucu gözaltına alınan 10 kişiden 3’ü Kahramanmaraş’a getirilerek sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin çoğunluğunun banka ve tapu takipliği gibi hırsızlık olmak üzere çok sayıda suç kaydı çıktı. Şüphelilerden Azer M., sorgusunda tapu binası önünde takibe başladıklarını itiraf etti.

POLİSLE ÇATIŞAN SUÇ MAKİNELERİ KAHRAMANMARAŞ’A GETİRİLDİ

Film sahnelerini aratmayan hırsızlık olayı geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Tekerek Mahallesinde yaşanmıştı. İddiaya göre, Elbistan'dan İl merkezine ev almak için gelen Mesut P., önce bankaya, sonra tapuya uğramış, Bankadan çektiği para ile alışveriş merkezi önüne gelen Mesut P., içerisine parasını koyduğu aracını park etmişti. Alışveriş sonrası aracının yanına gelen vatandaş, araç camının kırıldığını ve içerisindeki paranın ise çalındığını fark ederek polise haber vermişti. Kahramanmaraş Emniyeti anında çevrede kamera araştırması yaparak olay yerine gelen gri renkli sahte plakalı bir araçtan inen şahısların olayı gerçekleştirdiğini tespit edip aracın izini sürmeye başlamıştı. Şehri terk ettikten sonra plaka değişikliği yapan aracın orijinal plakasına ulaşan polis, 40 plakalı aracı il, il takip etti. Son olarak aracın Malatya Hekimhan istikametinden devam ettiğini belirleyen polis, aynı zamanda bu araçla birlikte hareket ettiğini tespit ettiği 2 aracın daha plakasını çevre il ve ilçelere bildirdi. Toplam 3 araç Malatya Hekimhan ve Sivas Kangal arası yolda fark edildi. Polis ve Jandarma araçlarını fark eden şahıslar araçla birlikte kaçmaya başlamış ve uzun kovalamaca sonrası şüpheliler güvenlik güçlerine silahla ateş edince karşılıklı silahlı çatışma yaşanmıştı. ‘Dur’ ikazına uymayan araçlardan biri ise kazaya karışırken, biri durdurulmuştu. Şüpheliler tek tek sıkışan araçlardan indirilip, yere yatırılıp kelepçelenirken araziye kaçan bir şüpheli ise, yapılan operasyon ile yakalanmıştı. Olayda toplamda 10 kişi gözaltına alındı.

ÇOK SAYIDA SABIKALARI ÇIKTI

Yakalanan şüphelilerin her birinin tapu ve banka takipli hırsızlık suçundan suç kayıtları olduğu, birçoğunun arandığı, aralarında cezaevi firarisi ve kesin hapis ile arananların olduğu belirlendi. Takla atan araçta sıkışan 24 yaşındaki Ceylan G.'nin 38 suç kaydı olduğu ve çok sayıda aranması olduğu için tedavisi sonrası tutuklandı. 23 yaşındaki Şüpheli Ferdi B.'nin ise 27 suç kaydı olduğu, çok sayıda aranması olduğu,19 yaşındaki Erdal B'nin 65 suç kaydı olduğu, çok sayıda aranması olduğu. 55 yaşındaki Efe B'nin 15 suç kaydı olduğu ve cezaevi firarisi olarak arandığı öğrenildi. 4 şüpheli de Kangal ilçesinde tutuklanırken, 2 si bayan 3 şüpheli ise Kahramanmaraş'a getirildi. 9 kaydı olan 18 yaşındaki Azer M., 40 suç kaydı olan 32 yaşındaki Seyhan M ve 24 suç kaydı olan 42 yaşındaki Leyla B. isimli üç şüpheli Kahramanmaraş’ta tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Duruşmanın devam ettiği öğrenildi. 

TAPU BİNASI ÖNÜNDE TAKİP YAPTIK

Şüphelilerden Azer M., sorgusunda yaşanan olayı itiraf etti. Şüpheli ifadesinde; “Kahramanmaraş’ta Tapu binası önünde takip yaptık. Bir şahıs elinde poşet ile aracına geçiyordu. Poşetteki parayı hissettik. Şahsın aracının peşine takıldık. Tekerek yolunda bir apartmanın bahçesine girdi,  biz de peşinden takip ettik. Sonra bir alışveriş merkezine girdi. Efe B. araçta kaldı, ben başıma kapüşon takıp, elime de eldiven giyip aracın camını kırdım ve para dolu poşeti alıp kaçtık. Aracımız sahte plakalı idi. Şehri çıkınca sahte plakayı söküp gerçek plakamız ile yola devam ettik. Kırıkkale'ye gidiyorduk. Sivas Kangal ilçesinde Polis peşimize düştü, kaçmaya başladık. Polis yolu tırlarla bariyer kurup kapattı. Bu arada silahlı çatışma oldu. Takla atan araçtan kaçtım. Sonrasında yakalandım. Parayı aramızda paylaştık. Mağdurun zararını ödemek istiyoruz."

Polis yaptığı aramada paranın da bir kısmını ele geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulbaki günışığı
abdulbaki günışığı - 8 ay Önce

bu tür suçlar için ben yazmaktan usandım, adalet bakanlığı ise kulağının üstüne yatmaktan usanmadı. ondokuz yaşındaki birisi 55 defa suç işler ve her defasında sadece bir ay içeride yatar ise üç yıla yakın eder.Bu suç makinesini sanayide üretmiyorlar. Bu suç makinesinin mucidi Türk adalet sistemi olup, on beş yaşından itibaren defalarca suç işleyen ve her defasında salıverilen kişilerin bu suçlardan dolayı ceza almayacaklarına inanmaları ile oluşan bir makine olup, Türk adaletinin yüz karası bir makinedir.Adalet mülkün temeli ise, hükümet bu mülkün temeline yirmi yıla yakından dinamik koyuyor. halk ile arasına duvar ören hükümet maalesef ulaşılmaz oldukça daha yüksekten düşme tehlikesi ile karşı karşıyadır. istanbul seçimi bunun turnosolu ve habercisidir. kan ağlayan insanları televizyonlardan seyreden hükümet bunun altında kalacaktır.

SIRADAKİ HABER

banner145

banner144