POLİS HIRSIZLIĞA KARŞI APARTMAN SAKİNLERİNİ UYARDI

Kahramanmaraş’ta polis ekipleri, özellikle yaz aylarında apartmanlarda meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, yine önemli bir çalışmanın altına imzasını attı. Özellikle toplumu yakından ilgilendiren konularda mesai mefhumu gözetmeksizin vatandaşı bilgilendiren ve bir farkındalık oluşturmak için gayret gösteren Toplum Destekli Polisler, bu kez yaz aylarında apartmanlarda meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı apartman sakinlerine uyarılarda bulundu. Apartmanlara giderek girişte önce zili çalan polis ekipleri, kapıyı sorgusuz açan apartman sakinlerine bilgilendirmelerde bulundu. Daha sonra kata çıkan ekipler, rastgele kapıları çalarak, hırsızlık olaylarına karşı bilgilendirici el broşürleri dağıttı ve zili çalan herkese kapının açılmaması gerektiğini anlattı.

“SUÇLULARLA MÜCADELE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Uygulamanın ardından konuşan Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipler amiri Komiser Yardımcısı Mustafa ince, “Emniyet Müdürlüğü olarak bütün birimlerimizde suçlularla mücadele etmeye çalışıyoruz. Bugün olan çalışmamız kapıdan hırsızlıktı. Muhtarımla beraber bu apartmana geldik ve ilginç olan yönü arkadaşımızın doğalgazlı evde kendini tüpçü diye tanıtması ve bütün ikamet sahiplerinin de kapılarını açması. Biz hırsızlıklarla mücadele ederken, vatandaşlarımızdan da yardım bekliyoruz. Özellikle kapılarını kapalı tutmaları, ikamet içerisinde ziynet eşyası, yüklü miktarda para bulundurmamaları ve bilmedikleri, tanımadıkları kişilere kapılarını açmamalarını bekliyoruz. Bütün ikametlerde kameralar ve asayiş şubeden arkadaşlarımız da var. Bazen onlarla beraber çalışıyoruz. Kamera var ancak kameraların çalışır durumda olmadığını ve kayıt yapmadığını görüyoruz. Biz vatandaşlarımızı uyarıp, bilinçlenmeye davet ediyoruz. Aldığımız tedbirler ve havaların ısınmasıyla birlikte hırsızlık oranlara düştü ve hiç yaşanmama derecesine geldi. Biz bu duyurularımızı sürekli yapıyoruz ve vatandaşlarımızın da yardımlarını bekliyoruz” dedi.

Haber: Emre Akkış

İHA

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulbaki günışığı
abdulbaki günışığı - 1 yıl Önce

çok doğru bir iş yapmış polisimiz. Bence şunuda ekleyerek söylese idi. Bakın biz hırsızları yakalıyoruz. Fakat altı katlı bina tahsis edilen büyük büyük kocaman bir denetimli serbestlik denen kanun ve yanında amcaoğlu adli kontrol ile serbestlik denen ikinci bir yasa ile, bu adamları rehabilite ediyorlar. Biz evraklarını adliye koridorlarında dolaştırır iken, onlar bu kanunlar sayesinde ellerini kollarını sallayarak çıkıp gidiyorlar. Tekrar tekrar hırsız yapmaya devam ediyorlar. Karşınızdakiler bir yılda aynı suçu kırk defa işleyen profesyonel hırsızlar, en iyisimi siz evnizi hiç terk etmeyin. Bizim ve adliyede çalışan bütün adli personelin maaşlarını ödemeye devam ediniz. Fakat bizden size bir hayır yok, tedbirinizi kendiniz alınır. Bu arada hırsızlık gibi devletin cezalandırmadığı suçlulara sakın ha bir şey yapmayınız , işte ozaman sizi biz bile koruyamayız. siz ağlarken seyreden devlet, onlar şikayette bulundumu arslan kesilir. Koskoca işletme sahibinin onlarca belge ile benim dediği bir malın onun olduğunu kabul etmez, işi gücü vatandaşı dolandırmak olan bir adi dolandırıcı telefonda dahi bu mal benim dese bizim için yeterlidir. Polislerimizin yapması gereken hizmet sizce bumu, yoksa suçluyu yakalamakmı. Polis işini yapıyor ve yakalıyor. Buraya kadar her şey normal. Fakat adliyede işler değişiyor. hırsız ve başka bir suçlu, hangi dakikada dışarıda olacağını polisten daha iyi biliyor.Bu adaletin olmadğı yerde devlette olmaz ve bu böyle gitmez beyler.bu kanunları uygulayan ve akşam evine gidip çocuk çoluğu ile huzur içinde yemeğini yiyen sayın hakim ve savcılarımız, sizleri masumların gözyaşları bir gün çok rahatsız edecektir.

SIRADAKİ HABER