O İDDİALARA SAVCILIK’TAN AÇIKLAMA!

Kahramanmaraş’ta Ş.G. isimli bayanın geçtiğimiz gün doğum yaptığı hastanede gözaltına alınması amacıyla kapısında polisin beklemesine dair yapılan haberlere Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamayla açıklık getirdi.

O İDDİALARA SAVCILIK’TAN AÇIKLAMA!

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu, Ş.G. isimli bayanın geçtiğimiz gün doğum yaptığı hastanede gözaltına alınması amacıyla kapısında polisin beklediği yönünde bazı haber sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan yorumlar hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

DOĞUM NEDENİYLE YAKALAMA KARARI RE'SEN KALDIRILDI

Yapılan açıklamada Ş.G. isimli bayan hakkında FETÖ Terör Örgütüne Üye Olma Suçundan Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2016/7730 numaralı dosya üzerinden yürütülen soruşturma nedeniyle üzerinde yakalama kararı olduğu belirtildi. Ş.G.’nin doğum nedeniyle hastaneye girişinin yapılmasıyla Emniyet’in sistemine düştüğü ifade edilirken, aynı gün doğum nedeniyle Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan şahıs hakkında herhangi bir adli işlem yapılmaması talimatının verildiği ve mevcut yakalama kararı Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından aynı gün re'sen kaldırıldığı açıklandı.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde; “05.12.2017 tarihinde bazı sosyal paylaşım sitelerinde ve basın yayın organlarında hastanede yeni doğum yapmış Ş.G. isimli bayanın gözaltına alınması için kapısında polis memuru bekletilerek hukuk dışı ve gayri insani uygulamaya tabi tutulduğuna dair haber ve yorumlar paylaşıldığı görülmüş ise de; Kahramanmaraş Özel Hayat Hastanesi'ne doğum yapmak üzere başvuran Ş.G'nin kimlik bilgilerinin hastane kayıtlarına girilmesine müteakip, şahıs hakkında aranma kaydı olduğu yönünde sistem uyarısı üzerine yapılan kolluk tespitinde; Ş.G isimli bayan hakkında FETÖ Terör Örgütüne Üye Olma Suçundan Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2016/7730 numaralı dosya üzerinden yürütülen soruşturma nedeniyle Mardin Sulh Ceza Hakimliği'nin 2016/3675 Değişik iş sayılı kararı ile yakalama emri çıkartıldığı anlaşılmıştır. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na durumun bildirilmesine müteakiben ilgili kolluk birimlerine ismi geçen kişi hakkında yeni doğum yapmış olması nedeniyle herhangi bir adli işlem yapılmaması talimatı verilmiş olup, mevcut yakalama kararı Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından aynı gün re'sen kaldırılmıştır. Açıklandığı üzere, Ş.G isimli bayanın, hastanede gözaltına alınması için kapısında polis memuru bekletildiği ve bu sebeple hukuk dışı ve gayri insani uygulama yapıldığına ilişkin haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

(Haber: Serdar KOSKA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103