KALDIRIMA PARK EDENE 350 TL CEZA

1 Aralık itibarı ile mahalle aralarında, caddelerde kaldırımlara araç park etme cezası 350 TL olarak belirlendi.

KALDIRIMA PARK EDENE 350 TL CEZA

Trafik kurallarına uymamak doğan trafik kazalarının önüne geçmek ve trafikte belli bir düzen oluşturmak için trafik cezalarının ücretlerinde artış yapıldı. Yeni düzenlemelere göre kemer takmamaktan, trafik ışıklarına uymamaya kadar birçok trafik kuralı ihlalinde uygulanan cezalar yükseltildi.

Türkiye'de son dönemde özellikle ölüm sebeplerine bakıldığında her yıl yüzlerce vatandaşın trafik kazasında hayatını kaybettiği dikkatlerden kaçmayacak istatistiki bilgi olarak dikkat çekiyor.

Başta kırmızı ışıkta geçiş ihlali ve belirlenen hız limitlerinin üstünde araç kullanımı sebepleri olmak üzere birçok hatalı araç kullanımı bu kazaların başlıca sebepleri arasında. Yeni düzenlemede dikkat çeken bir başka husus ise kaldırıma park eden araçlarla ilgili. Tek teker bile kaldırımda olsa bile 350 TL ceza yazılacak. Mahalle bekçilerine de yetki verildi. Sivil polis, zabıta, trafik polisi, jandarma ve eds ekipleri ceza yazmaya başlayacak.

Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan parlak
Adnan parlak - 6 ay Önce

Lütfen bu kapsama kaldırımlara kadar taşan kahvehaneleride ekleyelim onlarda kaldırımları işkal ediyor.nirde yol kenarında araç park yeri olarak ayrılan cepleri esnafların dükkanlarıymış gibi kullanmaları engellenmeli.

Mustafs
Mustafs - 6 ay Önce

Yeterli otapark yaptınınızmıda ceza kediyorsunuz cumhur başkanı bindiği dalı kesiyo

Hilal Toktemur
Hilal Toktemur - 6 ay Önce

He kesin ölum sebebindendir o işçi ölümleri ne kadar umurlarindaki maksat boşalan devletin kasasi dolsun insan hayatinin en degersiz oldugu ulkedkr türkiye

Ahmet Hakki
Ahmet Hakki - 6 ay Önce

Çok güzel olmuş, yayalar ve trafik düzeni için gerekli

İstanbul34
İstanbul34 - 6 ay Önce

Evet ya millet arabasını müsait.
.yerine park edicek.önce park gösterin millete...geri zekalılar...çift şert sokağı daralt.düşür tek şerite 10 metre kaldırım yap sonra ceza kes...nereye park yapsın millet...evimin önünde yer bulamıyorum 4 sokak öteye park yapıyoruz...yer gösterin yer..

SIRADAKİ HABER

banner103