KAHRAMANMARAŞ’TA HIRSIZ KAÇARKEN KİMLİĞİNİ BIRAKTI!

Kahramanmaraş’ta kullanılmayan bir eve hırsızlık amacıyla giren ve evden çeşitli malzemeler çalan 3 kişiden biri ev sahibi tarafından yakalandı. Hırsız üzerindeki montunu çıkarıp kaçarken, montun cebinden ise kimliği çıktı.

Edinilen bilgiye göre, hırsızlık olayı akşam saatlerinde Dulkadiroğlu İlçesi Sakarya Mahallesi 5. Sokakta bulunan kullanılmayan bir evde meydana geldi. İddiaya göre, kullanılmayan evin sahibi Ramazan Aydoğar, namazını kılarak camiden çıktı. O esnada kullanılmayan evinden 3 kişinin çuvallar ile çıktığını gören Aydoğar, koşarak şahısların peşine düştü. Hırsızlık zanlıları şüphelileri elindeki çalıntı malzemeleri yere bırakarak kaçarken, şahıslardan birini Aydoğar, yakaladı.  Yakalanan şüpheli bu esnada üzerindeki montunu çıkartarak ev sahibinin elinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yaptığı inceleme sonrası çalıntı malzemeleri sahibine teslim etti. Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ve Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hırsızlık olayını gerçekleştiren 3 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

5 AY ÖNCEDE YİNE EVİM AYNI KİŞİ TARAFINDAN SOYULDU

Bundan 5 ay öncede yine evinin soyulduğunu ve yaklaşık 5 bin TL’lik malzeme çalındığını iddia eden Ramazan Aydoğar, “Bu evimiz eski olduğu için kullanmıyoruz. Benim evim buraya yakın, namaz için camiden çıkarken 3 kişinin elinde çuvallar ile duvardan atladığını gördüm. Bunun üzerine kovalamaya başladım, o esnada iki kişi kaçmayı başardı ve birini ise yakaladım. Üzerinde montu vardı, o anda montunu çıkarıp oda kaçmayı başardı. Benim evim geçtiğimiz aylarda da aynı yöntemle soyulmuş ve yine hırsızları görmüştüm ve elimden kaçırmıştım. Bugünkü hırsızlardan biride yine o hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıstır. Emniyet güçlerimizin bir an önce bu şahısları yakalayacağını umuyorum” dedi.

Haber: Burhan Karagöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER