KAHRAMANMARAŞ’TA GÖREN 155'İ ARASIN

Kahramanmaraş'ta hırsızlık olaylarını engellemek için çalışma yürüten polis ekipleri, apartmanlarda dolaşan 6 şüpheli kadını yakaladı. Çevre illerden geldiği tespit edilen 6 kadının toplamda hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık suçlarından 141 suç kayıtları olduğu tespit edildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA GÖREN 155'İ ARASIN

İl Emniyet Müdürlüğü Onikişubat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, apartmanlarda ve işyerlerinde dolaşan ve durumu şüphe arz eden sözde dilenci olduğunu beyan eden 6 kadını incelemek üzere yakaladı. Bayanlardan 26 yaşında olanın 15 adet hırsızlık kaydı,18 yaşında olanın 12 adet hırsızlık kaydı,  27 yaşında olanın 39 adet hırsızlık kaydı, 45 yaşında olanın 29 adet hırsızlık kaydı,33 yaşında olanın 26 adet hırsızlık kaydı, 56 yaşında olanın 20 adet hırsızlık kaydı olduğu tespit edildi. Sözde dilenci olduğunu ve bu sebeple dolaştıklarını ifade eden kadınların, çevre illerden geldikleri, Kahramanmaraş'a gelir gelmez bir suça karışamadan yakalandıkları öğrenildi. Dilencilik kapsamında kabahatler kanunundan idari para cezası uygulanan 6 kadın, detaylı kimlik tespiti için Asayiş Şube müdürlüğüne götürüldü.

POLİS YİNE UYARDI: KAPILARI KİLİTLEYİN!

Polis ekipleri hırsızlık konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunarak, “İlimizde gerçekleşen ikamet hırsızlıklarının yüzde 80'ni gündüz saatlerinde meydana gelmektedir. Bu hırsızlıkları yapan kişiler gezici hırsızlık çeteleri dediğimiz, çevre illerden gelen veya geçiş esnasında hırsızlık yapan çoğunluğu kadın (bohçacı ve dilenci görünümlü) kişilerdir. Yapılan çalışmada Adana ve Antep yolu sabah erken saatlerde kontrol altına alınmakta ve bu kişiler çoğunlukla ilimize girmeden engellenmektedir. Dilenci ve bohçacı görünümlü bu kadınlar apartmanlarda dolaşmakta, zillere basmakta, evden ses gelmediğini anlayınca yanlarında getirdikleri plastik aparat ile kapıları açmaktadırlar. Bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli kadınların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesi gerekmektedir. Kapıların sadece çekilerek kilitlenmeden bırakılması halinde basit yöntemlerle kolayca açılabileceğini unutmamalıyız. Hırsızlar, kapı ara boşluğundan plastik kart sokmak suretiyle kapı dilini düşürüp birkaç saniyede içeriye girebiliyor. En iyi yöntemin komşuya bile gidilse kapının kilitlenmesidir. Apartmanlarda dolaşan bohçacı ve dilencilerin yüzde 90'ı çok sayıda sabıkası olan kişilerdir. Bunları ihbar eden vatandaşın şikâyetçi olmasına gerek yok, isimleri gizli tutulacaktır. Polis kendi yönünden gerekli incelemeyi yapacak, vatandaşı rahatsız etmeyecektir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin öz
Emin öz - 8 ay Önce

İfadeleri alındıktan sonra serbest mi bırakıldılar? Bu kadar sabıkayla dışarda ne işleri var

Harun
Harun - 8 ay Önce

Ben kapımı kilitleyecegime,ülkeyi yönetenler kanun çıkarsın kanun.ne güzel bir ülke yaa.hirsizi sal,kapını kitle

Mucahit
Mucahit - 8 ay Önce

magdem Okadar kayitlari var neden geri disari saliyorsunuzz

0127
0127 - 8 ay Önce

Bu kadar suç kaydı var hâlâ dışarı da geziyorsa demekki çalınacak çok şey var. Vazifelerini bitirememişler.

Mehmet ......
Mehmet ...... - 8 ay Önce

Hicbir dilenciye para veya herhangi bir yardimda bulunulmamasi lazim.Su dahi verilmemesi

Mevlane Kılınç
Mevlane Kılınç - 8 ay Önce

Erkekler evde dursun bu gibi vakalarda içeri girince güzel bir beceri polise teslim etsin

Çerkes
Çerkes - 8 ay Önce

Çalanin çaldigiyla kaldigi bir ulkede gayet normal. Siyasiler olsa çaldik ama bir sorun niye çaldik diye derlerdi. Belki imam hatib belkide cami yapacaktik derlerdi. Bu arada hitsizlik parasiyla

Kadir
Kadir - 8 ay Önce

Yakalanan bu hayin hırsızların serbest bırakılmasını saglayan şahısları önce tutuklanması lazım sonrada hırsızları bidaha serbest bırakmamak üzere cezaevine koymak gerek illaki Bi vatandaşın canı yanmasını gerekiyor bukadar suçu olan birini neden serbest bırakıyorlar nerde adalet


SIRADAKİ HABER

banner166