KAHRAMANMARAŞ’TA FUHUŞ YAPILAN ADRESLERE BASKIN

Kahramanmaraş'ta fuhuş yapıldığı belirlenen adreslere baskın yapıldı. 9 apartın kapısına kilit vurulan operasyonda 22 kişiye idari ve adli işlem başlatılırken, yakalanan şahıslara 53 bin 550 TL para cezası kesildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü,  Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, son haftalarda birbirinden ayrı gerçekleştirilen takipler ve Siber Suçlarla Mücadele Şubesinin de sosyal medya deşifreleri ile fuhşa aracılık ve yer temin eden isimleri mercek altına aldı. Tespit edilen İsmetpaşa, Egemenlik, Bahçelievler, Yenişehir ve Mehmet Akif mahallelerinde bulunan adreslerde 9 ayrı aparta baskın yapan ekipler,  22 kişiyi yakaladı. Bu kapsamda 22 şahsa 53 bin 550 TL idari para cezası yazıldı. Şahıslardan 5'ine fuhuşa teşvik, aracılık etmek ve yer temin etmekten adli işlem başlatıldı. Ayrıca yakalanan kişiler bulaşıcı hastalık testinden geçirildi. Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, fuhuşla mücadele kapsamında sivil ekiplerin takiplerinin devam ettiği, günübirlik kiralık evlerinin ve apartların denetimlerinin sıkı bir şekilde sürdüğü, bu tür yerlerde yasalara aykırı faaliyetlere asla müsade edilmeyeceği öğrenildi.
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, amacı dışında kullanılan apart ve günübirlik evlerle ilgili takiplerinin sürdürerek, hakkında işlem yapmaya devam edecek.

HABER: BURHAN KARAGÖZ

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER