Kahramanmaraş’ta filmlere taş çıkartan polis kovalamacası

Şehre giriş yapan sigara kaçakçıları, polis ekiplerinin filmlere taş çıkartacak amansız takibiyle kıskıvrak yakalandı. Kovalamacada ekipler kaçakçıların bulunduğu aracı, tekerlerini patlatarak durdurdu.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sigara kaçakçılığı ile mücadele kapsamında önemli bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda kaçakçılarla polis ekipleri arasında yaşanan kovalamaca sırasında filmlere taş çıkartan görüntüler yaşandı. Yola kapan atan ekipler, kaçakçıların aracının tekerleklerini patlatarak durdurdu.

Kahramanmaraş KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan risk analizi neticesinde, kent merkezine kaçak sigara getirebileceği değerlendirilen 27 V 4819 plakalı araç, Kapıçam mevkiinde takibe alındı. Takip esnasında bir ekip takibe başlarken, diğer ekipler çevre yolunda diğer ekipler de alternatif yollarda konuşlandı. Araç, Necip Fazıl Şehir Hastanesi yoluna girdiğinde polis ekipleri sesli ve görsel ikazlarda bulunarak aracı durdurulmak istedi. Kaçakçılar, uyarılara uymayarak kaçmaya devam etti. Bu esnada da polis ekipleri ile kaçakçılar arasında filmlere taş çıkartacak kovalamaca yaşandı. İkazlara uymayarak hız sınırını aşan kaçakçılar için güzergahtaki tüm ekipler alarma geçti. Yola kapan atan ekipler, aracın  lastiklerini patlattı. Lastikleri patlayan araç hızını kaybederek yola çakıldı.

Araçta bulunan 2 şüpheli etkisiz hale getirilirken, yapılan aramada 3 bin 320 paket kaçak sigara ele geçirildi.

(Haber: Mustafa Bilgiç)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER