KAHRAMANMARAŞ’TA EĞİTİM KURUMUNDAN BÜYÜK VURGUN

Kahramanmaraş’ta öğrencileri Eğitim kurumuna gelmediği halde geliyormuş gibi göstererek 1 milyon TL civarında haksız kazanç sağlandığı iddiasıyla özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezi sahipleri ve çalışanları gözaltına alındı. Şirket sahibi 2 kişi tutuklandı.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla polis ekipleri,

Özel bir Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahip ve çalışanlarına yönelik gözaltı yaptı. 

2019 yılında birçok öğrenciyi Eğitim kurumuna gelmediği halde geliyormuş gibi göstererek 1 milyon TL civarında haksız kazanç sağlandığı iddiasıyla okul sahipleri, yöneticileri, çalışanları ve öğretmenlerden oluşan 10 kişi gözaltına alındı. 1 şüphelinin de Adliyeye teslim olmasıyla toplam 11 kişi Cumhuriyet Savcılığında ifade verdi.

11 kişiden 1'i serbest kalırken, sevk edildikleri mahkemede 8 kişi adli kontrol denetimine tabi tutuldu. Şirket sahibi 2 kişi ise tutuklandı. Tutuklanan şirket sahipleri Hayriye A. (39) A1ve Salih K. (39) Yörük Selim Devlet Hastanesinde alınan doktor raporu sonrası cezaevine teslim edildi.

Öte yandan soruşturma kapsamında sorgulanan şüphelilerden bazıları suçlarını itiraf ettikleri, 200'ün üzerinde öğrenci velisinin de ifadesi alındığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 21:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
berk taşçı
berk taşçı - 1 ay Önce

bu arkadaşları çok iyi tanıyorum porsche marka arabaya biniyolardı öğretmenlerin maaşından kesip çocukların masraflarından kısıyordu yiğenim engelli oraya gönderiyorduk çok iyi olmuş firmanın adıda özel algı reh. okulu

Özkan Yıldırım
Özkan Yıldırım - 1 ay Önce

Yapmış olduğunuz tarafsız ve ilkeli haberciliğinizi yakinen takip ediyorum
Tebrik eder ve başarılar dilerim

Urbanbad
Urbanbad - 1 ay Önce

Belliydi böyle olacağı bu insanlar rehabilitasyon sektörünün yüz karası özel eğitime güven bu insanların yüzünden kalmadı

Allah bir
Allah bir - 1 ay Önce

Yüce Allah'ın adaleti darısı Erdal kursada

SIRADAKİ HABER