Kahramanmaraş'ta yağ kazanı patladı: 1 ağır yaralı

Kahramanmaraş’ta Suriyeli vatandaşlara ait imalathanenin yağ kazanı büyük bir gürültüyle patladı. İş yerinin kapılarının söküp, camlarını kıran patlamada Suriyeli Adil Elsaid (17) ağır yaralandı. Yüzünde ve vücudunda yanıklar olan Elsaid hastanede yoğun bakım servisine alındı.

Kahramanmaraş'ta yağ kazanı patladı: 1 ağır yaralı

Patlama, sabah saatlerinde Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Sanayi Sitesi içerisindeki Değirmeciler Caddesi'nde Suriyeliler tarafından çalıştırılan alüminyum levha imalathanesinde meydana geldi. Görgü tanıkların iddiasına göre yağ kazanı henüz belirlenmeyen bir nedenle büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın şiddetiyle kazan devrilirken, işyerinin kapıları söküldü, camları kırılırken, Adil Elsaid ağır yaralandı.

Sesi duyanlar yardıma koşarken, ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yüzünde ve vücudunda yanıklar oluşan Elsaid ambulansla Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan Elsaid, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

“PATLAMA ÇOK BÜYÜKTÜ, KAPILARI BİLE YERİNDEN OYNATTI”

Adil Elsaid'in yardımına koşanlardan Fatih Kavak, patlamanın çok şiddetli olduğunu ve sesi duyunca hemen yarıma koştuklarını belirterek, "Çok büyük bir patlama oldu, müthiş bir ses geldi. Sesi duyunca dışarı çıktık. Ambulans çağırdık. Yaralının yüzünde ve vücudunda yanık ve yaralar vardı. Ama patlama çok büyüktü, basınçla kapıları yerinden oynatmış" dedi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER