KAHRAMANMARAŞ'TA UYUŞTURUCU SATICILARINA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Kahramanmaraş'ta yapılan Narkotik operasyonlarında uyuşturucu satıcısı 19 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Bir operasyonda silahla gezen uyuşturucu satıcısı kovalamaca sonucu yakalanırken, bir başka operasyonda yüklü miktar uyuşturucu ile yakalanan 2 şahsın daha önce uyuşturucu baskını esnasında polis aracına çarpıp kaçmaktan arandığı ortaya çıktı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğüne bağlı polis timleri birbiri ardında gerçekleştirdiği operasyonlarda uyuşturucu satıcılarına büyük darbe indirdi. Son üç hafta içinde yaptığı takipler neticesinde 61 uyuşturucu satışına suçüstü müdahale eden polis ekipleri, kullanıcı ve satıcısı olmak üzere 105 kişiye adli işlem yaptı. Bu şahıslardan uyuşturucu ticareti kapsamında gözaltına alınan 19 şüpheli sevk edildiği Adliyede tutuklandı. 

Adliyeye sevk edilen  Bedir P(42), Mehmet N.T.(33), Serkan Ç.(21), Fatih E (43), Adem T(43), Adem D (31), Muketder İ. (40), İsa Y. (29), Beyza P. (28),Ömer M. (29), Ömer K. (25), Muzaffer A. (24),  Nazım H. (34), Yaşar D. (28), Muhammet K. (24), Hüseyin A. (46), Mehmet O.T. (26), Ahmet B.(42), M.T.B. (17) isimli 19 uyuşturucu satıcısı tutuklandı.

Operasyonlar kapsamında şüpheli Bedir P. ve Mehmet N.T. isimli şahısların Gaziantep'ten gelip Kahramanmaraş'ta torbacılık yapan şahıslara yüklü miktarda uyuşturucu tedarik ettikleri tespit edildi.  Mehmet N. T. isimli şahıs Gaziantep'ten Kahramanmaraş'a geldiğinde alt toptancılar ile buluştuğu esnada Narkotik polisi peşine düştü ve kovalamaca sonucu yakalandı. Şüpheli sahsın üzerinden çok sayıda uyuşturucu madde, yüklü miktar  para ve 1 adet tabanca ele geçirildi. 

Gaziantep ilinden gelip Kahramanmaraş'ta apart kiralayan Adem D. isimli şahsın Mukatder İ. isimli şahısların adresinde çok sayıda uyuşturucu madde ve para ele geçirildi. Ahmet D. ve Mukatder İ'nin  2019 yılında yine Kahramanmaraşta uyuşturucu satarken polisin operasyonu esnasında iki şahsın içinde bulunduğu araç ile polis otosuna çarparak kaçtıkları ve firari durumda oldukları anlaşıldı. Operasyonlarda;

1 kilo 924 gram esrar, 42 gram bonzai, 136 gram Metamfetamin, 1 gram eroin, 10 gram afyon sakızı,  396 Adet hap, 2 adet ruhsatsız  tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek, 55 adet fişek, suç geliri  12 bin 220 TL para, 2 adet uçuşturucu tartmakta kullanılan hassas terazi ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER