banner197

Kahramanmaraş'ta polis, 82 kişiyi yakaladı

Kahramanmaraş Polisi aranan şahıslara yönelik yaptığı çalışmada 82 kişiyi yakaladı. Yakalanan 82 kişiden 40'ı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kahramanmaraş'ta polis, 82 kişiyi yakaladı

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri il genelinde aranan şahısları yakalamak için operasyon yaptı. 
Suçun azaltılması amacıyla, suça meyilli sabıkalı aranan şahısların yakalanması için çok sayıda adresi tespit eden polis ekipleri, hedef şahısları gizlendikleri adreslerde yakalamak için takip yaptı. Yüzlerce adrese çok sayıda  baskın yapan polis, ard arda gözaltı yaptı.  Adreslerde yakalanan şüphelilerden kimliksiz olanlar ve kimliğinden şüphe duyulanlar ayrıntılı parmak izi tetkikinden geçirilerek kimlikleri saptandı.
Böylelikle polisin yaptığı çalışmada çeşitli ceza ve suçlardan aranan 82 şahıs yakalandı. 
  Kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 17 yıl 8 ay hapis cezası aranan Hamza T.'nin (25) de yakalandığı operasyonda, hırsızlık, uyuşturucu, yaralama, silahla tehdit, gasp, dolandırıcılık, sahtecilik gibi suçlardan 9 yıla kadar değişik miktarlarda hapis cezası ile aranan 39 kişi ve farklı suçlardan yakalama kararı ile aranan 42 kişi yakalandı.
  Yakalanan 82 şahıs  emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi, 40'ı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174