banner117

KAHRAMANMARAŞ'TA MASKELİ GASPÇILAR YAKAYI ELE VERDİ!

Kahramanmaraş’ta yalnız yaşayan 80 yaşındaki Fatma Karakuş’un evine gelip boğazını sıkarak parası ile altınlarını gasp ettiği iddia edilen iki kişi polis ekiplerinin titiz çalışması sonrası yakalandı.

Olay, 2 gün önce Dulkadiroğlu İlçesi Genç Osman Mahallesi'nde meydana gelmişti. İddiaya göre, Evde tek başına yaşayan 80 yaşındaki Fatma Karakuş, kapısını ve penceresini kıran kimliği meçhul iki maskeli şahıs tarafından ikametinde saldırıya uğradı. Odaya girer girmez ışıkları kapatan iki kişi, kadının ağzını kapatıp ve kolunu büküp boynunda bulunan içerisinde bin 140 TL ve iki altın olan cüzdanı zorla gasp ederek kayıplara karıştı. Yaşlı kadının kızı eve uğrayınca durumu öğrenip polise haber vermişti. İhbar üzerine, eve polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık görevlileri, boğazı sıkılan Fatma Karakuş'u evdeki ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye götürdü. Evde inceleme yapan polis ekipleri, gaspçıların yakalanması için çalışma başlatmıştı.

KOMŞUSUNUN ARKADAŞLARI YAPMIŞ

Polis ekipleri yaptığı araştırmada kadının para cüzdanının boynunda asılı olduğunu çok az kişinin bildiğini, bu kişilerin ise yakın çevreden olduğunu öğrendi. Yaşlı kadının parasını bilen ve aynı sokak içerisinde oturan yaşlı kadının sık görüştüğü İsmail A.'nın yanına son zamanlarda iki sabıkalı şahsın gelip gittiğini belirledi.  Polis ekipleri 29 yaşındaki fabrika işçisi İsmail A.’yı gözaltına aldı. İsmail A., olaydan haberi olduğunu, yapanların yanına gelen 2 şahıs olduğunu itiraf etti. İsmail A., itirafında;  Emrah B. isimli arkadaşının yaşlı kadının  altını ve parası olup olmadığını kendisine sorduğunu, ‘bilmiyorum’ dediğini, sonrasında olay gecesi iki kişi ile mahallede buluştuklarını, Emrah'ın biz o eve gireceğiz dediğini, Emrah B.'nin S.K. ile eve girdiklerini, sonrasında yanına gelerek "Evden Sadece Para çıktı" dediğini, bildiklerini anlatmaması için tehdit ettiklerini söyledi. Hırsızlıktan kaydı olan Emrah B. ise şahıslarla o gece buluştuğunu ancak olayda kendisinin olmadığını belirtti. Diğer şüpheli 28 yaşındaki S.K.'nın hırsızlık suçlarından çok sayıda kaydı olduğu, gidebileceği adreslere polislerin baskın yaptığı, olaydan sonra kaçtığı, firar olarak arandığı öğrenildi. Gözaltına alınan 2 şüpheli Yörükselim Devlet Hastanesinde alınan doktor raporunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Haber: Burhan Karagöz

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner121

banner123

banner122