KAHRAMANMARAŞ POLİSİ O ARAÇLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Kahramanmaraş'ta polis ekipleri tarafından son bir hafta içerisinde 2 bin 245 araç ve sürücüsüne cezai işlem uygulandı,191 araç trafikten men edildi.

KAHRAMANMARAŞ POLİSİ O ARAÇLARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

 Özellikle çevreye rahatsızlık veren araçlara yönelik aralıksız takip yapmaya devam eden İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, geç saatlerde boş yollarda, sokak ve caddelerde gürültü yaparak halkı rahatsız eden araçlara yönelik uygulamalarına her geçen gün ağırlık vermeye devam ediyor. Son bir hafta içerisinde 19 bin 780 araç kontrol eden polis ekipleri, 2 bin 245 araç ve sürücüsüne cezai işlem uyguladı.Bu araçlardan 191'i trafikten men edildi.

  İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri modifeye edilmiş ve abartılı egzoz ile çevreye rahatsızlık veren, hız ihlali yapan, alkollü araç kullanan, gürültü yapan ve dirift atan sürücülerin peşine düştü. Sivil ve resmi ekipler aracılılığıyla yapılan takipte, Kentte yoğun olarak şikayet edilen araçlarla ilgili yapılan planlı çalışma sayesinde son bir hafta içerisinde modifiye edilmiş 60 araca, abartılı egzozlu 22 araca, sürücü belgesiz 202 sürücüye, alkollü araç kullanan 78 sürücüye, hız ihlali yapan 549 sürücüye, dirift yapan 2 sürücüye, yüksek sesle müzik dinleyen 64 sürücüye, diğer kural ihlali yapan bin 268 sürücüye idari işlem yaptığı öğrenildi. Uygulama kapsamında çok sayıda tescilsiz motosiklet trafikten men edilirken, abartılı egzoz kullanan motosikletlere de trafik cezası yazıldı.

    Ekiplerin çevreye rahatsızlık veren araçlarla ilgili mücadelesinin aynı şekilde devam edeceği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 01:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsa AKTAŞ
İsa AKTAŞ - 3 hafta Önce

Bu uygulamayı tüm Türkiye,'de uygulamak lazım

Sami ASLANTÜRK.
Sami ASLANTÜRK. - 3 hafta Önce

Gece 11 den sonra lastik öttüren ve yükseksesle müzik dinleyen zibidilere tedbir almadıktansonra boş.

SIRADAKİ HABER