banner117

FETÖ’NÜN ‘TSK’ HÜCRELERİNE OPERASYON!

Emniyet Müdürlüğü’nce Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nın Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalananlara yönelik hücre evlerine düzenlenen operasyonlarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ’NÜN ‘TSK’ HÜCRELERİNE OPERASYON!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda TSK içine yuvalanan FETÖ/PDY mensubu subaylara yönelik hücre evlerine geniş kapsamlı baskınlar yapıldı. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan TSK içerisindeki Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri’ne mensup subaylardan oluşan hücrelere yönelik 17 ili kapsayan operasyonun merkezinde Kahramanmaraş vardı. Eş zamanlı yapılan operasyonlarda 16 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, göz altıların devam ettiği öğrenildi.

GÖZALTINA ALINANLAR KAHRAMANMARAŞ’A GETİRİLECEK!

Bugün sabah saatlerinde başlayan Kahramanmaraş merkezli 17 ili kapsayan terör operasyonunda 21 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan TSK içerisindeki kara, hava, ve deniz kuvvetlerine mensup subaylardan oluşan hücrelere yönelik yapılan geniş kapsamlı operasyonda, 17 farklı ilde halen aktif görevde olan 1 binbaşı ve 2 yüzbaşı, açıkta olan 2 yüzbaşı, aktif görevde olan 4 üsteğmen, hakkında adli işlem yapılmış açıkta ve ihraç olan 5 üsteğmen ile aktif görevde olan 2 üsteğmen yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda dijital eşyalara da el konulurken, çok yönlü devam eden soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artacağı öğrenildi.

Ayrıca operasyon kapsamında diğer illerde yakalanan şüphelilerin operasyon merkezi Kahramanmaraş KOM Şube Müdürlüğü’ne getirileceği öğrenildi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER