FETÖ sanığı baro başkanının yargılandığı dava

Kahramanmaraş'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, hakkında dava açılan Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı'nın yargılanmasına devam edildi.

FETÖ sanığı baro başkanının yargılandığı dava

Kahramanmaraş 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Bağcı ve avukatları katıldı.Duruşma dosyasına giren belgelerin okunmasının ardından, sanık Bağcı’nın savunması alındı. 

Bağcı, FETÖ ile üniversiteye hazırlandığı 1996 yılında tanıştığını dile getirerek şunları kaydetti:

"Üniversitede okuduğum dönemde örgüte ait yurtta 1 yıl kaldım. Daha sonra başka bir eve çıktım. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra Kahramanmaraş'a geldim. Burada bir avukatın yanında staj yapmaya başladım. O zaman cemaat olarak tanıdığım yapının toplantılarına katıldım. Benim katıldığım toplantılara avukatlar gelirdi. 17/25 Aralık sürecinden sonra bu yapıyla ilişkimi kestim. 17/25 Aralık'tan sonra hiçbir şekilde FETÖ'nün toplantılarına katılmadım. Hakkımda yakalama kararı çıktığını öğrendiğimde Türkiye Barolar Birliğinin seminerine katılmak için Kanada'daydım. Eğer hesabını veremeyeceğim bir konu olsaydı, Türkiye'ye gelmezdim."

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

AA

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER