banner117

Çardak kavgasıyla ilgili Belediye'den açıklama geldi

Dün Onikişubat İlçesi Fırnız piknik tesislerinde yaşanan olayla ilgili Onikişubat Belediyesi tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Çardak kavgasıyla ilgili Belediye'den açıklama geldi

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 'FırnızAvusturya’dan tatile geldikleri memleketleri Kahramanmaraş’ta Fırnız bölgesinde pikniğe giden Koyuyeşil ailesine oturdukları çardağın kırılması nedeniyle yapılan saldırı ile ilgili olarak, sosyal medya grupları ve bazı basın yayın organlarında Belediyemizin sorumluluğundan bahisle haksız eleştiriler yapılmaktadır. Bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz bu eleştirilere karşılık bu açıklama gerekli görülmüştür. Üzücü olaylara sebep olan Fırnız suyu kenarında özel mülkiyet alanları ve orman vasfı niteliğinde alanlar bulunmaktadır. 
Söz konusu bölgede suyun kullanımı ile ilgili sorumluluk ve yetki de belediyemize ait değildir. Yine söz konusu alanlarda, hazine veya orman taşınmazlarından Belediyemize tahsisli alan da bulunmamaktadır. Ayrıca mülkiyeti belediyemize ait alan da bulunmamaktadır.
Üzücü olayın yaşandığı alanda suyun veya orman alanlarının tahsisi, kiralama yetki ve sorumluluğu da belediyemize ait  değildir. 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.'

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgut çöplü
Turgut çöplü - 12 ay Önce

Madem öyle şimdi desek ki vergisini nasıl alıyor sunuz nasıl bir işletme ruhsatı verdiniz neye nasıl kafalarına göre para alıyor lar hiç bir şey size ait degil diye kendi vatandaşını kaziklatma sayın belediyemiz. Kayıt ve belgeleri bile yoktur esnafın tepesine binip ruhsat soran zabitalarin.gitsin onlarında tepesine binsin. Bari sizin gözünüz de girmiş turizm gözünde alsınlar balim turizm ruhsatını .şu senin değil ama içinde ki balığa neden karışıyor sun neden yasak var şahsa aitse neden insanlar orda avlanıyor diye ceza yazıyor tarım il müdürlüğü. Sizin karşınızda salak insan yok .ora bizim değil deyip de sıyrılmayın ayıp hemde çok ayıp. Sayın belediye 12 şubat ve büyük şehir cakallara meydan vermeyin.....

Avsar
Avsar - 12 ay Önce

Hiçbir makbuz ve satış fişi olmadan milletten para topluyorlar sorunca valilikten kiraladık diyorlar bu işlere valilik göz yumuyor .

Hasa
Hasa - 12 ay Önce

Belediyeye ait değil anladık peki işyeri çalışma ruhsatı verdiniz mi, vermedi iseniz neden almalarını sağlamasının, verdi iseniz hangi kontrolleri yaptınız, hangisi işyeri açma şartlarını sağlıyor, kamu alanlarına sozlesme olmadan neden işyeri açma ruhsatı verdiniz, vermedi iseniz ruhsatı olmayan işletmelere şimdiye kadar ne kadar ceza yazdiniz ya da kapatmadiniz?

cank
cank - 12 ay Önce

hadin ordan utanmadan birde açıklama yapıyorlar kamulaştırıp devlet arazisine katın bu kadar zormu bu iş bir garibanın olsa bağırda bağırda adamın arazisini kamulaştırıp el koyarsınız yazıklar olsun sizin bu zihniyetinize bir an evvel kimsenin gözünün yaşına bakmadan şu senin adamın şu benim adamı güdülmeden bir an evvel buraların bu gibi kişilerin ellerinden alınıp soygunculuğa son verilip halkın hizmetine sunun lütfen bu millet sizden biraz icraat biraz hizmet bekliyor

ulubatlı
ulubatlı - 12 ay Önce

SORUMLULUKLARIN KİME AİT OLDUĞUNUDA AÇIKLARMISINIZ HESAP GÜNÜ GELDİĞİNDE VATANDAŞ OLARAK ONA GÖRE DEĞERLENDİRELİM KARDEŞ!

SIRADAKİ HABER